Merve Aydın: “Bir hedefimiz daha var”

Basketbol, Bilgi Nis 26, 2023 Yorum Yok
Fenerbahçe Alagöz Holding Bayan Basketbol Ekibi’nin deneyimli oyun kurucusu Merve Aydın, FIBA Bayanlar Avrupa Ligi’nin akabinde ING Bayanlar Basketbol Harika Ligi’nde de şampiyon olmak istediklerini söyledi.

FIBA Bayanlar Avrupa Ligi’nde 5. Defa çaba ettikleri finalde birinci Defa kupaya uzanan sarı-lacivertliler, kutlamalara Vakit bulamadan ING Bayanlar Basketbol Muhteşem Ligi’ne döndü.

Avrupa şampiyonu olduktan 2 gün sonra Muhteşem Lig’de yarı final serisine başlayan Fenerbahçe, Galatasaray çağdaş Faktoring’i 2-0’la geçerek finale yükseldi. Sarı-lacivertliler, finalde ise Avrupa Ligi finalinde karşılaştığı ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ile eşleşti. Final serisinin birinci 2 maçına Mersin temsilcisi konut sahipliği yapsa da sarı-lacivertliler, bu müsabakaları kayıpsız geçerek durumu 2-0 yaptı.

Serinin üçüncü maçına yarın çıkacak Fenerbahçe’nin deneyimli oyun kurucusu Merve Aydın, AA muhabirine açıklamada bulundu.

FIBA Bayanlar Avrupa Ligi’nde yaşadıkları şampiyonluktan Dolayı Fazla Mesut olduğunu aktaran Merve, “Bu memnunluğu sözlerle Anlatım edemeyeceğim. Bu türlü manalı bir devirde bu başarıyı elde etmek Aka bir gurur. Kadro olarak bu başarıyı sonuna kadar hak ettiğimizi düşünüyorum. Dönem başından bugüne kadar Fazla uygun çalıştık. Bu emeklerimizin karşılığını alarak kupayla taçlandırdık.” diye konuştu.

Fenerbahçe’nin daha Evvel Avrupa Ligi’ni 4 Sefer finalde kaybettiğinin hatırlatılması üzerine 29 yaşındaki oyun kurucu, şunları kaydetti:

“Daha Evvel 4 Sefer final kaybetmemiz bir baskıdan Fazla motivasyon oldu. Hak edilmiş fakat nihayet anda kaçırılmış ve bir türlü gelmemiş bir kupaya, ‘Artık bu bizim. Ne gerekiyorsa yapacağız ve onu kazanacağız.’ motivasyonuyla çıktık. ‘Yine tıpkı şeyler olur mu?’ diye düşünmedik. çok uygun bir ekip olduğumuzun farkında, bunun öz itimadıyla, sonucun lehimize olacağından Kuşku duymadan maça çıktık. Bu da sonuca ziyadesiyle yansıdı. Fenerbahçe Spor Kulübü, bugüne kadar verdiği emekleriyle Avrupa Ligi şampiyonluğunu çoktan hak eden bir topluluk. Ben bu dönem katıldım fakat bu başarıyı elde ettiğimiz için topluluk ismine Fazla memnunum.”

– “Bir maksadımız daha var”

Merve Aydın, Avrupa Ligi’nin akabinde Harika Lig’i de kazanarak ikili şampiyonluklu Tebrik yapmak istediklerini lisana getirdi.

Ağır fikstür nedeniyle Avrupa şampiyonluğunu kutlamaya vakit bulamadıklarını anlatan sarı-lacivertli basketbolcu, “Hedefimize ulaştık fakat bir gayemiz daha var. O da Türkiye Ligi’ni kazanmak. Kupayı kazandık ve şampiyon bir ekip üzere gayret etmek Fazla kıymetli. En Aka motivasyonumuz dönemi ikili kupa ile tamamlamak. Avrupa Ligi şampiyonluğunu kutlamaya Vakit olmadı fakat vakti gelince kutlayacağız. Mental olarak Fazla güçlüyüz. çok ağır bir fikstür, yorgunluk Mevcut lakin çıkıp gereğini yapıyoruz. Biz buyuz, Fenerbahçe’yiz.” tabirlerini kullandı.

Fenerbahçe Alagöz Holding, ING Bayanlar Basketbol Muhteşem Ligi final serisinin 3. maçında yarın ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’ni ağırlayacak. Sarı-lacivertliler, Metro Güç Spor Salonu’nda yapılacak karşılaşmayı kazanması durumunda şampiyonluğa ulaşacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir