onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Basketbol
  4. »
  5. Milwaukee, Mike Budenholzer’ın görevine son verdi!

Milwaukee, Mike Budenholzer’ın görevine son verdi!

admin admin -
10 0
Milwaukee Bucks, beşinci döneminin akabinde başantrenör Mike Budenholzer’ın vazifeden alındığını duyurdu.

Budenholzer, Milwaukee’de geçirdiği beş dönemde 391-271’lik (.693 galibiyet yüzdesi) bir olağan dönem derecesi elde etmiş ve kadrosu 2021’de şampiyonluğa taşımıştı.

“Bu değişikliği yapma kararı Fazla zordu” diyen Bucks genel menajeri Jon Horst, kelamlarına şöyle devam etti: “Bud, grubumuzu beş inanılmaz dönem boyunca yönetti, Bucks’ın 50 yıldan sonraki birinci şampiyonluğuna ve sürdürülebilir muvaffakiyetin bir devrine öncülük etti. Milwaukee’de kazanma kültürü ve liderliğe katkılarından Dolayı minnettarız.”

Budenholzer’ın vazifeden alınması, ekibin playoffların birinci çeşidinde Miami Heat’e şok bir yenilgiyle elenmesinin akabinde geldi. Bucks, lig genelindeki en güzel dereceye sahip olmasına karşın, şark Konferansı’nın 8. sırasında yer almış olan Heat tarafından mağlubiyete uğratılmıştı.

2018-19’daki birinci döneminde Bucks ile Yılın Koçu mükafatını kazanmış olan Budenholzer, 2014-15 döneminde Atlanta Hawks ile de tıpkı mükafatı kazanmayı başarmıştı. Daha Evvel ise, 17 dönem boyunca Gregg Popovich’in yardımcısı olarak San Antonio Spurs’ta misyon yapmıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir