MKE Ankaragücü Başkanı Koca’dan, Ümraniyespor maçı öncesi “hakem” açıklaması:

Futbol, Genel, Haberler May 20, 2023 Yorum Yok
MKE Ankaragücü Lideri Faruk Koca, Spor Toto Harika Lig’in 35. haftasında deplasmanda karşılaşacakları HangiKredi Ümraniyespor maçının hakemi Mete Kalkavan’la ilgili, “Mete Kalkavan’ın Ankaragücü’nün yönettiği her maçında bizim mağduriyetimiz maalesef ki elimde kanıtlarıyla birlikte sınır safhada. Umarım ki yarınki maçta bu türlü bir zafiyet göstermez. Daha dikkatli olur.” dedi.

Koca, Beştepe Tesisleri’nde gündeme ait yaptığı gazetecilere yaptığı açıklamada, dönem sonunun yaklaştığını hem şampiyonluk hem de Öbek düşme çizgisinde kritik günlerin yaşandığını söyledi.

Yarın HangiKredi Ümraniyespor’la karşılaşacaklarını anımsatan Koca, hem şampiyonluk hem de Öbek düşme çizgisinde oynayan kadroların tedirginliğinin sınır safhada olduğunu lisana getirdi.

Bu tedirginliği besleyen sebeplerin bulunduğuna dikkati çeken Koca, “Somut, tartışmasız, konumlar ve ittifakla hakemlerin kararların yanlış olduğuyla ilgili maçlar ve konumlar olunca bu Cin açıklamaları yapmak zorunda kalıyoruz.” tabirini kullandı.

Lige nihayet oynadıkları Fraport TAV Antalyaspor maçındaki hakem kusurlarına değinen Koca, şöyle devam etti:

“Antalyaspor maçının 90. dakikada yaşanan bir penaltı konumu var. Ben Merkez Hakem Konseyi Lideri Lale Orta hanımefendinin durumla ilgili değerlendirmesi nedir bilmek istiyorum. O durum penaltı mı değil mi? Penaltı yoksa korner mi değil mi? O durum oluyor ve maç bitiyor. Bizim fikrimiz o durum penaltı, top ele değiyor. Maalesef hakem VAR’a gitmekle ilgili bir Vakit dilimi açılacağından korneri kullandırmıyor ve maçı bitiriyor. Korneri verse Mevcut devreye girecek yahut VAR’a gitmesi gerekecek. Şayet Lale Orta, olayla ilgili hakikat karar neyse bildirirlerse, bütün dönem boyunca o konumla ilgili hakemlerin verdiği kararları önlerine dökeceğim.”

 “İsimler üzerinden konuşmaktan nitekim üzülüyorum”

Koca, HangiKredi Ümraniyespor’la karşılaşacakları maçı hakem Mete Kalkavan’ın yöneteceğine işaret ederek, şu tabirleri kullandı:

“İsimler üzerinden konuşmaktan hakikaten üzülüyorum. 2 Yıl Evvel Kasımpaşa maçında verilmeyen penaltımızla Ankaragücü olarak biz Öbek düştük. Mete Kalkavan’ın Ankaragücü’nün yönettiği her maçında bizim mağduriyetimiz maalesef ki elimde kanıtlarıyla birlikte sınır safhada. Umarım ki yarınki maçta bu türlü bir zafiyet göstermez. Daha dikkatli olur.”

”Takımın potansiyeliyle bu ligde rahat kalacağını düşünüyorum”

Bu Yıl sportif manada istedikleri pozisyonda olmadıklarını vurgulayan Koca, şunları kaydetti:

“Açıkça söylemek gerekirse başarısızız. Zira beklediğimizin Fazla altındayız. Bunun bizden kaynaklanan yanı da hakem kararlarından kaynaklanan yanı da var. Tartışmasız 12 puanımız gitti. Dolaylı olarak da 17-18 puanımız gitti. Maç başı 1,5 puan alırız diye bekliyordum, amacımız 2 puandı. Şu anda o maksattan uzağız. Maalesef hala düşmeyle ilgili sancılar yaşıyoruz. Grubun potansiyeliyle bu ligde rahat kalacağını düşünüyorum. Kupada da amacımız var. Önümüzde dört lig, bir kupa maçımız var. Buraları hasarsız geçmek istiyoruz.”

Bir basın mensubunun dönem sonu başkanlığına devam edip etmeyeceğiyle ilgili soruya Koca, “Sezon Gerekli açıklamaları yaparım. Şu ortamda bu hususları konuşmanın gerçek olmayacağı kanaatindeyim. Kulübe ziyan verecek hiçbir şeye müsaade etmem. Grubun nereden nereye geldiğiyle ilgili dönem sonunda bir mali genel şura yapmayı düşünüyorum.” karşılığını verdi. 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir