MKE Ankaragücü’den birlik çağrısı!

Futbol, Genel, Haberler Şub 06, 2023 Yorum Yok
Spor Toto Muhteşem Lig takımı MKE Ankaragücü, misyonundan istifa eden teknik yönetici Ömer Erdoğan’a veda etti. Basın toplantısında konuşan Mustafa Koca, Kahramanmaraş’ta gelen zelzeleden Dolayı üzgün olduklarını belirtti.

Beştepe Tesisleri’nde MKE Ankaragücü Kulübü Lideri Faruk Koca ve Ömer Erdoğan, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen zelzeleden Dolayı acının Aka olduğunu söyleyen Faruk Koca, şunları kaydetti:

“Maalesef zelzele haberiyle uyandık. Hasarın ve can kaybının Fazla Aka olduğunu öğrendik. Bu felaketi dayanışmayla birlik olarak aşmamız gerekiyor. Bugün aslında hocamızla birlikte yaşanan süreci uzun uzadıya açıklayıp bilgi vermek istedik. lakin bu felaketten Dolayı bu sıkıntıları konuşma günü değil. Acımız azaldıktan, yaralarımızı sardıktan sonra bütün başlardaki soru işaretlerine açıklık getirecek bir basın toplantısı yapacağız. hayat devam ediyor, yalnızca bugün bu fotoğrafı vermek için buradayız. Benim başkanlık dönemimde değer verdiğim şeyler vardır. Bugün ayrılmamıza Karşın insani bir duruş sergilememiz ve basın önünde fotoğrafı vermek gerekiyordu. Bu fotoğrafın manası şudur, Ömer Erdoğan hocamız isteğimizle davetimize icabet edip bizimle çalıştı. Karakterine, insanlığına, teknik adamlığına sonuna kadar güvendiğimizi bilmenizi isterim. reis olayım olmayayım, futbolun içinde olayım olmayayım, Ömer Erdoğan’la her Vakit bir ağabey kardeş bağı içinde olacağımızı, bir telefon kadar yakınında olduğumu belirtmek için buradayım. Emeklerinden Dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Ona spor hayatında verebilecek her türlü takviyesi vereceğimi beyan ediyorum.”

Faruk Koca, MKE Ankaragücü Kulübünün kapılarının Ömer Erdoğan’a her Vakit Aleni olduğunu vurgulayarak, “Basına yansıyan, toplumsal medyaya yansıyan Fazla şey var. Aleni yüreklilikle yanıt vermek istiyordum lakin Acı günde bunları konuşmak yanlışsız değil. Yazılan çizilenlerin birden fazla hakikat değil. Öbür bir neden aramak hakikat değil. Kusurlarımız Olağan ki oluyor fakat yazılanların yüzde 99’u yanlışsız değil, iftiradır. Karşılığı acımız azalınca vereceğiz.” dedi.

Yeni teknik yöneticinin kim olacağına yönelik gelen sorular üzerine Koca, “Şu anda hiçbir hocayla görüşmedik. Daha hocamız burada. Bunu ahlaki bulmayız. Ekip idmanlara devam edecek Yardımcı antrenörlerle. Sedat Ağçay şu Lahza var. Beşiktaş maçı oynansaydı onunla çıkacaktık. Çabuk etmek istemiyoruz” karşılığını verdi.

Aralık periyotta 3 transfer yaptıklarını hatırlatan Faruk Koca, “İki transfer hocamızın istediği isimlerdi. Hocamız forvetle ilgili, daha uygun bir tercih olma ihtimalini sordu. var oyuncuyla ilgili Olumsuz kanaati yok. Ara transfer devri Fazla güç. Biricik forvetimiz vardı. Mecburen oraya acil destek yapmamız gerekiyordu. Bir yerli futbolcuyla ilgili görüşmemiz devam ediyor, Üstün Lig’de oynayan. Netleşmediği için bir şey diyemem.” diye konuştu.

Ömer Erdoğan: “Geri dönüş yok, Kesin ayrıldım”

Ömer Erdoğan da ülkenin yaşadığı acının Aka olduğunu, bu yüzden bu toplantıda Fazla Çok ayrıntı veremeyeceğini anlatarak, şunları söyledi:

“Yönetim de kalmamı istedi fakat Geri dönüş yok, Kesin ayrıldım. Liderimize ricada bulundum ve bir karar verildi. Her iki taraf için de güzel olmasını dilediğim için bu kararı verdim. Liderimizle bugün helalleşip ayrılabiliyorsak bu Fazla Aka bir fazilettir. Taraftarımızdan İlah razı olsun. Toplumsal medyadan Daimi hüzünlerini söylediler. Kararımı değiştirmem istikametinde iletiler attılar. Ben de taraftarımızı seviyorum. Onlardan Biricik istediğim, bu kadar tesirli bir topluluğun bundan sonraki süreçte de birebir halde yeni hocaya dayanak olmalarıdır.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir