Murat Sancak: “Jesus’tan sonra en pahalısı Montella”

Futbol, Genel, Haberler Mar 31, 2023 Yorum Yok
Adana Demirspor Lideri Murat Sancak çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mavi-lacivertlilerin gündemini kıymetlendiren Murat Sancak, Younes Belhanda’ya verilen Nakit cezası hakkında konuştu. Mario Balotelli’nin ayrılık sürecini anlatan Murat Sancak, Vincenzo Montella’nın imza sürecinde yaşananları anlattı.

Radyo Spor’un sorularını cevaplayan Murat Sancak, gündemdeki istifa savlarına da Cevap verdi. Murat Sancak nihayet olarak Yunus Akgün’le ilgili de konuştu.

“6-7 Defa İSTİFA ETTİ, AYRILDIK”

Sportif yönetici Gökhan Göktürk ile yolların ayrılması kararı hakkında değerlendirmelerde bulunan Murat Sancak, “Gökhan Göktürk ile 4-5 Yıl Evvel çalışmaya başladık. Gelişmeler üzerine sportif yöneticilik verdik. Efendi bizi dinleyen birisiydi. Hayatta bu türlü ayrılıklar olabiliyor. Daha Evvel birkaç Sefer istifasını vermişti. Ben de onu babacan biçimde fırçalayıp misyonunu sürdürmesini isterdim. 6-7 olunca ayrıldık. Umarım bizi özlemez. Hiçbir topluluk birilerine bağlı değildir. Kimsenin gerisinden ağlayacak halimiz yok. Gökhan varken sportif yönetici yardımcısı alacaktık. Alper Aslan’ı aldık. Önümüzdeki hafta da sportif yöneticimizi açıklayacağız. Spor topluluğunun içinde olan birisi. Yurt dışında bir kulübün başkanlığını yapıyordu. Kulübün sahibiyle görüşüp misyonunu fesih etti. Deneyimli bir arkadaşımız. Yararlı olacaktır” sözlerini kullandı.

“MONTELLA, TRABZONSPOR İEL ANLAŞMADI”

Vincenzo Montella’nın Adana Demirspor’dan ayrılacağı tarafındaki tezleri cevaplayan Murat Sancak, “Lig devam ediyor. Montella Trabzonspor ile anlaştı haberleri çıkıyor. Bu türlü bir şey yok. Trabzonspor da yolda yürürken bu türlü bir nezaketsizlik yapmaz. İşin raconunu bilirler. Dönem sonunda kontratı bitince talip olabilirler. Biz uzatmak isteriz lakin olursa olur olmazsa olmaz. Biz yeterli anlaştığımız herkesle yola devam etmek istiyoruz. Kendisi gitmek isterse yapacağımız bir şey yok. Jesus’tan sonra en kıymetli hoca. Ben fedakarlık yaptım” diye konuştu.

“1.5 YILDIR BOŞTAYDI”

Vincenzo Montella’nın imza attığı devirde Andrea Pirlo’nun da gündeme geldiğini belirten reis Sancak, “Biz aldığımızda 1.5 yıldır boştaydı. Kimse peşinde koşmuyordu ancak değerli bir hocaydı. Önümüzde iki Tane İtalyan vardı. Montella ile anlaştık. Öteki Pirlo’ydu onu da Karagümrük aldı. Gayemiz Avrupa’ya gitmek, İlah nasip ederse gideriz” dedi.

“BELHANDA, OKUMADAN İMZALADI”

Younes Belhanda’ya kestikleri 180 bin euroluk ceza hakkında değerlendirmelerde bulunan Murat Sancak, “Her futbolcu namusuyla Menfaat oynar. Daha Evvel şu ekipte oynamış falan diyorlar, o denli şeyler olmaz. Benim ekibimde olmaz. Belhanda’yı bilmeyen dışarıdan yorum yapar. Ekibi en Fazla sahiplenen futbolculardan birisi. Kadro Trabzonspor’u yenmeye koşullanmıştı. Geri niyet Sıkıntı oldu. Trabzonsporlu futbolcuların topu ondan ona atmasıyla sonlandı. Yapmamalıydı lakin hüngür hüngür ağladı. Tüm futbolcular ve hoca imzalı olarak Belhanda’nın kadroda kalmasını istedi. Takım dışında kalmasını düşündük, bir tepki verilmeliydi. Kesilebilecek en yüksek cezayı kestik. İstese bu parayı ödemez. Verilebilecek en yüksek ceza 10 bin euro lakin 180 bin euro ceza kestik ve okumadan imzaladı. Belhanda giderken buraya Nakit kazandırmak istiyorum diyor. Yurt dışından 3-4 Tane kulüp istiyor. Bu türlü insanları kaybetmek kolay değil” açıklamasını yaptı.

“BALOTELLI GİTMESEYDİ, HOCA GİDECEKTİ”

Mario Balotelli’nin ayrılık sürecine dair konuşan Murat Sancak, “Balotelli ile ilgili açıklamadığım bir şey açıklayayım. Şayet göndermemiş olsaydım hoca gidecekti. Hocanın kaidesi oydu. kimi Ahenk açısından kıymetli. kimi anlaşamıyorsun. Balotelli misyonunu tamamlamıştı. tekrar gelse alır mıyım, alırım natürel. Onu seyrettiğim Vakit Beğeni duyan bir adamım. Bugün Sion’un oyuncusu yapacak bir şey yok” dedi.

Gruptan ayrılan futbolcularla ilgili İzah yapan reis Sancak, “Vargas ile de görüşüyorum. Daha mukavelesi var. Benim mevkiime futbolcu alma kontratım bitince geleceğim diyor. Muric mukavelem bitince parasız oynayacağım diyor. En Fazla da beni seviyorlar. Mütevazı olmayacağım. Onlarla baba oğul ilgimiz var. Yunus Akgün, gerçekten benim oğlum üzere. İlah yolunu Aleni etsin. Başarılı olsun istiyorum. Lakin muvaffakiyet dileyebilirim” tabirlerini kullandı.

“HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞANA KADAR BAŞKANIM”

Adana Demirspor’un maaş ödemelerinde problem yaşamadığını vurgulayan Murat Sancak, “Şu anda kulüplerin maddi badireleri çok. 3-4 ay maaş veremeyen kulüpler var. Biz Allah’a şükür en nihayet şubat maaşlarını ödedik. Biz bu kadar uğraşırken bilsinler. Hakk’ın rahmetine kavuşana kadar başkanınızım demiştim. Sonra da ‘pazara kadar değil mezara kadar’ müziğini paylaştım” diye konuştu.

“ÜZERİNE Nakit VERİP GÖNDERDİK”

Artem Dzyuba ile Britt Assombalonga’nın Adana Demirspor’dan ayrılık sürecine değinen Murat Sancak, “Dzyuba idmanlarda performans göstermediği için gitti. Olmadı. Burada mutsuz olacaktı. Gittiği yerlerde goller atıyor. Problem yok. Assombalonga taraftarla Sorun yaşadı. 6-7 kulüp istedi. Nakit kazanarak göndereceğimiz oyuncuydu üzerine Nakit verip gönderdik” açıklamasını yaptı.

“LİGDEN ÇEKİLENLERİN MAÇLARI SAYILMAZ”

Murat Sancak, Gaziantep FK ile Hatayspor’un ligden çekilmesiyle ilgili gelen soruya, “FIFA’nın kuralları var. Her ne sebeple olursa olsun çekilen kadroların maçları sayılmaz. TFF bir karar almış. Kulüpler Birliği de diyeceklerini TFF’ye götürdü. Ne karar verilirse verilsin, adaletli olsun” karşılığını verdi.

“PAMUKLARA SARIP UYGUN BAKMAMIZ LAZIM”

Hakem tartışmalarına değinen Murat Sancak, “Hakemler bizim göz bebeğimiz. Pamuklara sarıp güzel bakmamız lazım. Hakemlerin gelirleri artırılmalı. Benim insani olarak hiçbir hakemle meselem yok. Hakemlerin biraz daha hassas olmasında fayda var. Alana girdiği Vakit renk ayrımı olmadan düdükleri çalsınlar. Hakemler oluyor. Tahminen önümüzdeki dönem yarı otomatik Mevcut sistemi gelince yanlışlar azalır” dedi.

“N’KOUDOU İLE ANLAŞAMADIK”

Adana Demirspor’un Ara transfer devrinde destek etmek istediği oyuncularla ilgili Murat Sancak, “Hulk’u ekibi bırakmadı. Kendisi gelmek istiyordu. Grubu bırakmayınca zorla alamayız. Oranın kontratlı oyuncusu. N’Koudou ile bir noktadan sonra anlaşamadık. Biz gelmesini istiyorduk. Beşiktaş’ın verdiğinden fazlasını verdik. Olmadı. Luis Suarez ile de görüştük. İki kere Metin Korkmaz gitti, o da olmadı. Bakayoko için Chelsea ve Milan ile anlaştık. nihayet anda imzalamaktan vazgeçti. Yapacak bir şey yok” açıklamasını yaptı.

“ONYEKURU’NUN OPSİYONU VAR”

Henry Onyekuru’nun geleceğine dair konuşan Murat Sancak, “Onyekuru’nun opsiyonunu Avrupa’ya gidersek mecburi kullanmak zorundayız. 3 milyon 500 bin euro bonservisi var. Gidemezsek istersek kullanırız, istemezsek kullanmayız” dedi.

bütün Türkiye’yi sarsan Aka zelzele felaketleri sonrası Adana Demirspor’un yaptığı takviyeleri de lisana getiren Sancak, “Depremi biz İstanbul’da yaşadık. Ümraniye’de maçımız vardı. Çabucak Özel uçakla Adana’ya gittik. Herkesi ailesiyle toplayıp Antalya’ya yolladık. Orada 20-25 gün orada konaklattık. Konteyner mahallesi yaptık. Türkiye’de hiçbir kulübün yapamayacağı şeyi yaptık” tabirlerini kullandı.

“YÜKSEL LİDERİ ARADIM, SABRET DEDİM”

Hüseyin Eroğlu’nun Samsunspor’daki başarısı hakkında değerlendirmelerde bulunan Murat Sancak, “Samsunspor şimdiki hocayı aldığında Yüksel lideri aradım, bu hocaya sabret bu hoca seni Üstün Lig’e çıkaracak dedim. Uygun bir hoca” diye konuştu.

“İPTAL OLUNCA AYRILIKLAR OLDU”

Gökhan Töre, Yusuf Sarı ve Mert Çetin hakkında da konuşan Murat Sancak, “Gökhan Töre’nin oynaması gerekiyordu. Yolları ayırdık. Kadroyu azalttık hocanın istediği sayıya getirdik. Rezerv lig olacak diye bu kadar oyuncu almıştık. İptal olunca ayrılıklar oldu. Yusuf ve Mert’i hoca istedi, aldık. Mert’in performansına bağlı olarak opsiyonu kullanacağız” açıklamasını yaptı.

“TALISCA İLE İLGİLENMEDİK”

Anderson Talisca savlarına dair Murat Sancak şu sözleri kullandı: “Talisca ile ilgilenmedik. Bitmeyen bir paramız yok. Bunlarla ilgilenmek kolay değil. Sen bunları iste lakin bilet almaya gelince değerli bul. O denli olunca olmuyor.”

Harika Lig’deki grupların maddi durumlarını kıymetlendiren Murat Sancak, “Bizimle Üstün Lig’e çıkan Giresunspor düşme potasında. kolay değil. Bu kısıtlı bütçeyle 300 milyon TL borçları var. Geçenlerde liderleri açıkladı. Bu işler bu kadar kolay değil. 4 maçlık prim sistemi var. 12 ile 8 puan ortasında belirlenen prim ölçüsü var. 8’in altında kalırlarsa prim yok” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun kendisine verdiği Nakit cezaları hakkında Murat Sancak, “Yediğimiz Tüm cezaları hak ettim. Lakin insan bu adam bu kadar cezayı neden yiyor diye bir sorsunlar. Bariz yanılgılara reaksiyon verdiğimiz için ceza aldım” yorumunda bulundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir