Napoli – Frankfurt maçı öncesi olay çıktı!

Futbol, Genel, Haberler Mar 19, 2023 Yorum Yok
UEFA Şampiyonlar Ligi nihayet 16 cinsinde İtalya temsilcisi Napoli ile Almanya takımı Eintracht Frankfurt ortasında oynanacak rövanş maçı öncesi Napoli’ye gelen birtakım Alman taraftarlar Hadise çıkardı.

“Devler Ligi”nin nihayet 16 çeşidinde, birinci maçı 2-0 kazanan Napoli’nin, Eintracht Frankfurt ile bu akşam TSİ 23.00’te Diego Armando Maradona Stadı’nda yapacağı rövanş karşılaşması öncesinde İtalyan kentinde olaylar çıktı.

İtalyan basınında yer Meydan haberlere nazaran, İtalya İçişleri Bakanlığı’nın halk güvenliği gerekçesiyle bilet satışı yapılmasına müsaade vermediği lakin buna Karşın Napoli’ye gelen yaklaşık 600 konuk kadro taraftarı, öğlenden sonra saatlerinde tarihi kent merkezine yanlışsız müsaadesiz formda yürüyüşe geçti. Alman holiganların, Gesu meydanına geldiklerinde burada kendilerine eşlik eden Emniyet güçlerine meşale, patlayıcı unsur, taş ve etraftaki restoranların sandalyeleriyle saldırdığı bildirildi.

Emniyet güçleri, holiganlara göz yaşartıcı gazla müdahale ederken, Vakit vakit arbede de yaşandı.

Çıkan olaylarda, bir polis aracı da olmak üzere meydandaki öteki arabalar ve çöp kutuları ateşe verilirken, etraftaki restoran, bar üzere işletmelerin de Önemli ziyan gördüğü belirtildi.

Polisin olayları zahmetle Denetim altına alarak, Alman taraftarları otellerine götürdüğü sırada, etraftan kimi Napolililerin Alman taraftarların bulunduğu otobüslere taş attığı kaydedildi.

İtalyan basını: “Napoli’de Belde savaşı”

Napoli Belediye Lideri Gaetano Manfredi, kentlerinde yaşanan olaylara ait yaptığı yazılı açıklamada, “Kent merkezindeki yıkım sahneleri kabul edilemez. Bu şiddet aksiyonlarının baş aktörü durumundakileri en Misli biçimde kınıyoruz. Napoli ve Napoliler, maddi ziyan görmeyi hak etmiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

İtalya Başbakan Yardımcısı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Matteo Salvini, Instagram hesabından Alman holiganların, İtalyan Emniyet güçlerine meşale ve patlayıcı unsurlar attığı anın manzarasını paylaşırken, “Bunlar taraftar değil, bunlar hatalılar hem de aşağılık hatalılar. Almanya’da da tıpkı şeyi yapabilirler mi sanki? ” tabirlerini kullandı.

İtalyan basını, Alman taraftarların çıkardığı olaylar sonucunda kentin tarihi merkezinin Cenk alanına döndüğünü, Napoli’den yansıyan imajların “şehir savaşı”nı andırdığını yazdı.

Napoli ve Eintracht Frankfurt ekipleri ortasında 21 Şubat’ta Almanya’da oynanan müsabaka öncesinde de olaylar çıktığı için İtalya İçişleri Bakanlığı, halk güvenliğini münasebet göstererek, Alman taraftarların Napoli’deki maçı stattan izlemesine yasak getirmişti.

Temyiz mahkemesine yapılan itiraz sonucunda bu yasak kısmen kaldırılmış ve Frankfurt’tan gelenler ile burada ikamet edenlere bilet satışının yasak olduğu, bu kapsam dışında kalan Alman taraftarlara ise bilet satışı yapılacağı açıklanmıştı.

UEFA Lideri Aleksander Ceferin, dün Alman basınına yaptığı açıklamada, Eintracht Frankfurt taraftarlarına getirilen deplasman yasağını “kabul edilemez” olarak nitelemişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir