Nazilli’de Erdil dönemi resmen bitti

Futbol, Genel, Haberler Kas 11, 2022 Yorum Yok
TFF 2’nci Lig ak Küme’de Eşin Group Nazilli Belediyespor’u düşme sınırında devralarak nihayet 5 maçta 4 galibiyetle düze çıkardıktan sonra ekibin İsim sponsoru Rıdvan Eşin’in işine karıştığı savıyla istifa eden teknik yönetici Cihan Erdil, kulüpten resmen ayrıldı. Cihan Erdil, Yönetim surasıyla yaptığı toplantıda istifa kararından vazgeçmeyerek kulüple karşılıklı anlaşıp vedalaştı.

Tesislerde yapılan ve Nazilli Belediye Lideri Kürşat Engin Özcan’ın da katıldığı Yönetim konseyi toplantısında Erdil’in istifası kabul edildi. İdarenin pazar günü deplasmanda oynanacak Isparta 32 Spor maçı öncesi yeni teknik yönetici arayışlarına başladığı açıklandı.

Eşin Group Nazilli Belediyespor Kulüp Lideri Ünal Önal, Erdil’in ayrılığına sponsor Rıdvan Eşin’in neden olduğu argümanlarını yalanladı. reis Ünal Önal, “Cihan hoca bize kurumun işleyişiyle ilgili problemleri olduğunu ve ayrılmak istediğini söyledi. Her ne kadar olayı tatlıya bağlamaya çalışsak da hocamız kararlı olduğundan bir şey yapamadık. Helalleşip ayrıldık. Altyapı hocalarıyla grup çalışmaya devam edecek. Isparta maçının oynanacağı pazar gününe kadar yeni teknik yönetici arayışlarımız olacak. Taraftarlarımızdan, topluluğumuzdan sabırlı olmalarını istiyoruz. Kısa Vakit içinde de hocamızı bulacağız inşallah” dedi.

TARAFTARA VEDA MESAJI

Nazilli Belediyespor’da misyonundan istifa eden teknik yönetici Cihan Erdil, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla taraftarlara veda bildirisi yayınladı. Erdil, iletisinde, “Ekip olarak Fazla güç süreçte misyona geldik. Ekibimizi fizikî, oyunsal ve mental manada toparlayarak birebir vakitte ekip birlikteliğini sağladık ve kısa müddette ekibi düzlüğe çıkarmayı başardık. değerli taraftarımızın dediği üzere dönem başı yapılan yanlışlıklarla komada olan bir ekibi hayata döndürdük. Nazilli’nin ve Nazillispor’un yeri bende Fazla başkadır. 4 Yıl formasını giydiğim, 2 Yıl kadro kaptanlığı yaptığım için Fazla güç kaidelerde olduğu halde yapılan teklifi kabul ettim” dedi.

Erdil, bildirisinde, “Tek fikrimiz vardı kadromuzu hak ettiği yere çıkarmaktı ve bunu en zorunu yaparak başardık, Nazilli’nin çocuklarını kazanarak yaptık yolları Aleni olsun. Bu süreçte kendini Nazillispor armasından Aka zanneden bu işi Fazla uygun bildiğini düşünen bireylere yalnızca güldük ve üzüldük zira ziyanı görecek her zamanki üzere kulüp olacağı için. Geldiğim birinci günden beri her Vakit ardımızda duran, dayanaklarını esirgemeyen Belediye Liderimiz Kürşat Engin Özcan liderime ve kulüp liderimize teşekkür ediyorum. nihayet olarak Nazillispor taraftarına teşekkürlerimi sunuyor ve görüşmek üzere diliyorum” tabirlerini kullandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir