Okan Buruk’tan Emre Taşdemir ve Kerem Aktürkoğlu’na uyarı!

Futbol, Genel, Haberler Kas 04, 2022 Yorum Yok

Galatasaray’da Beşiktaş karşısında bütün planlar galibiyet üzerine yapıldı. Taraftarı önünde derbiden 3 puanla ayrılmayı hedefleyen sarı kırmızılılarda teknik yönetici Okan Buruk, rakip tahlilini yapıp futbolcularına da aktardı. Beşiktaş’ın zayıf karnı olarak sol tarafını gören deneyimli teknik adam, Milot Rashica’nın önderliğinde bu bölgeden sonuca gitmeyi hedefliyor.

KİLİT ROL MİLOT RASHICA’NIN OLACAK

Siyah beyazlı grupta bu dönem 12 maçta bu bölgede misyon yapan Arthur Masuaku hem de vazife alırsa ümit Meraş’ın sol bekte defansif manada açıklar verdiğine dikkat çeken Okan Buruk futbolcularına yapmaları gerekeni de anlattı. Bu plan dahilinde sağ kanatta vazife Meydan Milot Rashica da kilit rol oynayacak. Deneyimli teknik adamın rakibin zayıf taraflarını aktarırken kendi grubunun sol tarafına Özel İkaz yaptığı ortaya çıktı.

KEREM’E DEFANSA KATKI VER UYARISI

Solda Emre Taşdemir ve Kerem ikilisini alana sürmeyi planlayan Buruk bu bölgeye dikkat çekti. Bilhassa Kerem’in derbide öbür maçlara nazaran daha Çok savunmaya takviye vermesi bekleniyor. Buruk’un Kerem’den rakip hamleleri ya da top kayıplarında kesinlikle kanat bekine ve defansa yardım etmesini istedi. Emre de Taarruz bindirmeleri yapan bir bek olması nedeniyle karşısında Rosier, Delle Ali üzere isimlerin olduğu hatırlatılıp uyarıldı.

ASLAN’DA YUSUF VE KAZIMCAN SEVİNCİ

Beşiktaş maçının hazırlıklarını sürdüren Galatasaray’da sakatlıkları sonrası tedavi süreçlerini atlatan Yusuf Demir ve Kazımcan Karataş ekiple Birlikte çalışmalara başladı. Sarı kırmızılılar topla ısınmayla başlayıp rondo çalışmasıyla devam eden egzersiz, savunma ve bitiricilik çalışmasıyla sona erdi.  

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir