Okan Buruk’un bitirim ikilisi!

Futbol, Genel, Haberler Kas 05, 2022 Yorum Yok

Beşiktaş derbisinde Galatasaray ‘ın referansı Corendon Alanya maçı olacak. Nef Stadı’nda iki hafta Evvel oynanan ve 2-2 biten müsabakanın başlangıcı, sarı-kırmızıların devinim noktası olacak.

EMRE TAŞDEMİR 11’DE

Teknik Yönetici Okan Buruk, Abdülkerim’in cezasının bir maça inmesiyle birlikte Alanya maçındaki takımla başlama kararı aldı. Buradaki Biricik değişiklik sol bekte yaşanacak. Sakatlıktan kurtulan lakin ekiple tam çalışamayan Kazımcan’ın yerine, geçen haftanın başarılı ismi Emre Taşdemir birinci 11’e alınacak. Okan Buruk Tekrar o maçta olduğu üzere pres ve yüksek tempoyla kilidi Çabucak açmaya çalışacak ve skor avantajını arayacak. Sarı-kırmızılı takımda cezaları sona eren Abdülkerim ve Boey ekipteki yerlerini alacak. Başarılı teknik adam, Yine Kerem, barış ve Yunus ortasında tercihini Kerem’den yana kullanacak.

MERTENS&ICARDI

Galatasaray’da derbi maçta Özellikle Mertens ve Icardi’ye güvenildiği belirtildi. İki yıldız ismin de Beşiktaş maçına Fazla motive olduğu öğrenildi. Yüksek konsantrasyon ve moralin herkesi umutlandırdığı bildirildi. Okan Buruk’un Kerem’le de Özel bir toplantı yaparak kendisine güvendiğini söylediği vurgulandı. Cim-Bom’un işvereninin bu maçtaki en Aka kozlarından biri de nihayet haftaların formda ismi Rashica olacak.

CİM-BOM ÜSTÜNLÜĞÜ

Galatasaray ile Beşiktaş ortasında yaşanan ezeli rekabette, Cim-Bom’un 124’e 113 üstünlüğü bulunuyor. Bugüne kadar 351 karşılaşmada karşı karşıya gelen iki takım ortasındaki uğraşta 114 Defa Adalet bozulmadı.

İki kadro ortasındaki lig müsabakalarında da sarı-kırmızılıların üstünlüğü bulunuyor. Galatasaray 47 maçtan üstün ayrılırken, Beşiktaş ise 38 karşılaşmada başarılı oldu. 43 maç ise beraberlikle sonuçlandı.

İLKLERİN MAÇI!

Teknik yöneticilik mesleğinde Beşiktaş ile birçok Kez karşılaşan Galatasaray’ın teknik işvereni Okan Buruk, bugün birinci derbi imtihanını verecek. Buruk dışında, bu dönem kadroya katılan Dubois, Torreira, Midtsjö, Seferovic, Oliveira, Mertens, Mata, Mauro Icardi, Rashica, Yusuf, Yunus, Ross, Abdülkerim, Kazımcan ile alt yapıdan çıkan ve geçen dönem Boluspor’da kiralık oynayan Emin Bayram, forma giymeleri durumunda birinci derbilerine çıkacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir