Omar Colley: “Takımımdan uzak kalmak istemedim”

Futbol, Genel, Haberler May 01, 2023 Yorum Yok
Spor Toto Muhteşem Lig’in 32’nci haftasında Beşiktaş alanında Galatasaray’ı 3-1 yenik etti.Karşılaşmanın akabinde Beşiktaş’ın deneyimli Gambiyalı stoperi Omar Colley basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Derbi galibiyeti aldıkları için Mesut olduğunu söyleyen Omar Colley, “Öncelikle oynadığımız her maç Fazla değerli. Lakin derbi oynuyorsanız, bu derbinin de galibiyeti Fazla daha Sevinç verici oluyor. Biz bu süreçte en düzgün oynayan ekip olduğumuzu göstermek istiyoruz herkese. Bu maç özelinde de bugün bırakmadık, pes etmedik, Daimi devam ettik. Bir oyun planımız vardı. Bir oyun anlayışımız vardı. Ondan kopmadık ve kusursuz bir galibiyet aldık. Bu türlü de devam edeceğiz” diye konuştu.

“AĞRILAR BENİM İÇİN DEĞERLİ DEĞİLDİ”

Ağrıları olmasına Karşın oynamak istediğini lisana getiren Colley, “Dediğiniz üzere aslında oynamak zorunda hissettim kendimi. Zira buraya geldiğimden beri oynadığım maçlarda güzel performans verdiğimi düşünüyorum. Ekibin düzgün bir modülü olduğumu düşünüyorum. öteki arkadaşlarımın da olduğu üzere. Grubumdan Irak kalmak istemedim. Bu maçta oynamak istedim. Zira böylesine Kıymetli bir maçta ekibimin yanında olmak istedim. Geldiğimden beri ekibe her şeyimi verdim. Savaşçı bir ruha sahibim. Mental olarak oynamamak üzere bir şey asla düşünmedim. Mental olarak da kendimi hazırladım. Evet vuruş aldım antrenmanlarda. Ağrılarım da vardı. Tam olarak yüzde 100’ümde olmadığımı söyleyebilirim lakin bu oynamama mani değildi. Ben de Beşiktaş ismine oynamak için bugün alandaydım. Ağrılar benim için Kıymetli değildi” halinde konuştu.

“SEZONUN EN YETERLİ STOPERLERİ OLACAĞIZ”

Romain Saiss hakkında konuşan 30 yaşındaki savunma oyuncusu, “Romain Fazla deneyimli bir oyuncu. Aka bir deneyimi var. Alanda ne yapması gerektiğini biliyor. Benim de deneyimim var. Ben de onun üzere bir oyuncuyum. İkimiz birbirimizi Fazla düzgün tamamlıyoruz. Grup ruhunu yaratıyoruz. Bu formda grup ruhunu gösterdiğiniz vakit, savunma anlayışında da bu türlü bir partneriniz olduğunda size kimse bir şey yapamıyor. İşte bu halde maçları kazanıyorsunuz. Ekibi mesken olarak düşünürsek bu konutun temeli sağlam olmalı. Kaleci ve defans oyuncuları olarak bizim temelimiz sağlam diye düşünüyorum. Düzgün bir anlayış Mevcut ortamızda. çok uygun bir Ahenk var. Umarım bu formda devam edecek. Dönemin en yeterli stoperleri olacağız” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir