Ömer Faruk Beyaz’ın sözleşmesi feshediliyor

Futbol, Genel, Haberler Kas 17, 2022 Yorum Yok
Kariyerine Fenerbahçe’de başlayan Ömer Faruk Beyaz, sarı-lacivertli kadroda Talih bulamadığı için Almanya’ya gitti fakat istediği bulamadı. 19 yaşındaki futbolcu için bu Sefer mukavele fesih gündeme geldi.

BİR TÜRLÜ BAŞARILI OLAMADI

Fenerbahçe ‘nin Arda Güler’den Evvel piyasaya sunmaya hazırlandığı Ömer Faruk ak Aka beklentilerle Fenerbahçe A ekibine kadar yükselmişti. Emre Belözoğlu veda maçında oyundan çıkarken genç futbolcuya kaptanlık pazubandını vererek Aka jestte bulunmuş Ancak Ömer Faruk ak dönem sonunda sürpriz bir kararla Fenerbahçe’den ayrılarak Stuttgart’a transfer olmuştu.

Stuttgart’ta beklenen katkıyı sağlayamayan Ömer Faruk Beyaz, Bundesliga 2. Lig ekiplerinden Magdeburg’a kiralık olarak gönderildi. Almanya mesleği istediği üzere gitmeyen Ömer Faruk ak artık ise mukavele feshi ile karşı karşıya.

ALMANYA’DA İSTEDİĞİNİ BULAMADI

Ömer Faruk Beyaz, Fenerbahçe’de gereğince forma talihi bulamadığı ve Avrupa hayali kurduğunu münasebet göstererek Bundesliga takımı Stuttgart’a transfer olmuştu. Stuttgart’ta futboldan Irak kalan ve yalnızca 79 dakika mühlet Meydan Ömer Faruk Beyaz, daha sonra Magdeburg’a kiralandı. Genç futbolcu Magdeburg grubunda da toplamda 69 dakika forma talihi bulabildi.

STUTTGART’TAN İSYAN GELDİ

Ömer Faruk Beyaz’ın Magdeburg grubunda 69 dakika forma talihi bulabilmesi Stuttgart cephesinde Aka reaksiyona yl açtı. Stuttgart Sportif Yöneticisi Sven Mislintat, Bild’e Ömer Faruk için, “Magdeburg’da oynayacak niteliklere sahip olduğuna inanıyorum. Alanda değilse, orada yeterli kadrolarınız olmalı” diye Başkaldırı etti.

ÖMER FARUK AÇIKLAMASI

Magdeburg Sportif Yöneticisi Otmar Schork, geçtiğimiz haftalarda Ömer Faruk ak için, “Ömer esnek biçimde kullanılabilir bir oyuncu ve Hücum sınırımız için canlandırıcı bir Faktör olacak. Ömer bizim oyun ideolojimize Fazla uyuyor” demişti. Magdeburg cephesinden gelen bu açıklamaya Karşın Ömer Faruk Beyaz’ın rotasyona iç edilmemesi ve müddet alamaması Aka reaksiyona yol açtı.

ALMANYA’DAN ARGÜMAN: KONTRATI FESHEDİLİYOR

Magdeburg’da forma bahtı bulamayan Ömer Faruk Beyaz’ın Bundesliga 2 takımından ayrılmak üzere olduğu vurgulandı. Alman basınında yer Meydan habere nazaran Magdeburg idaresi Ömer Faruk Beyaz’ın mukavelesini feshetmeye hazırlanıyor.

Mukavele feshinin nedenleri ortasında Stuttgart Sportif Yöneticisi Sven Mislintat’ın açıklamalarının yanı Dizi oyuncunun kulübe ayak uyduramaması yer alıyor. Habere nazaran Ömer Faruk Beyaz’ın mukavelesi bu hafta feshedilecek.

Liga Insider’da yer Meydan haberde şu tabirlere yer verildi;

“Herkes Ömer Faruk ak için farklı şeyler Düş etmişti lakin genç oyuncu bu dönem yalnızca 69 dakika mühlet alabildi. Sistemsiz oyun mühleti yüzünden Ömer Faruk Beyaz’ın kontratının feshedilmesi gündeme geldi.

Stuttgart’ın Arminia Bielefeld’e kiraladığı Mateo Klimowicz de yeni kulübünde forma talihi bulamıyor ve Stuttgart’tan Mislintat bu duruma reaksiyonlu. Dönemin ikinci yarısını yedek kulübesinde geçirmemek ismine artık Ömer Faruk Beyaz’ın kontratı resmi olarak feshedilecek.

Gelen bilgilere nazaran Beyaz’ın mukavelesi bu hafta içinde feshedilecek ve daha sonra Stuttgart’a dönecek. Klimowicz’in ise Öbür bir kulübe kiralanabileceği söyleniyor.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir