Ömer Onan: “Avrupa’nın en gözde ligiyiz”

Basketbol, Bilgi Oca 24, 2023 Yorum Yok
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) reis Vekili Ömer Onan, Türkiye Sigorta Basketbol Harika Ligi’nde uğraş açısından nihayet yıllardaki en hoş dönemin yaşandığını söyledi.

Bitci Erkekler Türkiye Kupası ve Türkiye Sigorta Basketbol Muhteşem Ligi’yle ilgili AA muhabirinin sorularını cevaplayan Ömer Onan, Üstün Lig’de yaşanan uğraşın Türkiye Kupası’na da yansımasını beklediklerini Anlatım etti.

Kupada Dörtlü Final’in oynanacağı Konya’nın basketbolu Fazla seven bir Belde olduğunu vurgulayan Ömer Onan, bu sene lige çıkan Ayos Konyaspor Basketbol’un maçlarını dolu salonda oynadığına dikkati çekti.

Grubun birinci yılı olmasına rağmen uygun bir uğraş verdiğini belirten Onan, Konya’da taraftarların Dörtlü Final’e ağır İlgi göstereceğini ve satılmayan bilet kalmayacağına inandığını lisana getirdi.

“Her şey Fazla güzel gidiyor, Bakış değmesin”

Üstün Lig’deki gayretin sevindirici olduğunu aktaran TBF reis Vekili Onan, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Türkiye Ligi, Avrupa’nın en beğenilen ligi. Bunu da oynanan maçlarda ve ortaya çıkan istatistiklerde görüyorsunuz. nihayet topa, nihayet saniyeye kalan en az 40 maç Mevcut ve bu açıdan seyir zevki Fazla yüksek. Bu açıdan Avrupa’nın en düzgün liglerinden birisiyiz diyebilirim. Bu türlü devam etmesi bizim için ve basketbolseverler için Fazla değerli. Beşerler artık ‘Futboldaki o zevki alamıyoruz, basketbolda kalbimiz dayanmıyor, bu nasıl heyecan’ diyerek Geri dönüşler veriyor. Bu da bizi Fazla Mesut ediyor. Kimin Bazen yeneceği belirli olmuyor ve maçlar nihayet topa kadar devam ediyor. Bu açıdan her şey Fazla yeterli gidiyor. Bakış değmesin. Bu sene tahminen de nihayet vakitlerde yaşadığımız en hoş dönemi yaşıyoruz.”

“Ligdeki üzere kıran kırana geçecektir”

Ömer Onan, Bitci Erkekler Türkiye Kupası gayretinin de Fazla gayretli geçeceğine inandığını belirtti.

Frutti Extra Bursaspor-Fenerbahçe Beko, Galatasaray Nef-Türk Telekom, Pınar Karşıyaka-Darüşşafaka ve Bahçeşehir Koleji-Anadolu Efes çeyrek final eşleşmelerinin harikulade maçlara sahne olacağını söyleyen Onan, “Basketbolseverler bu müsabakaları canlı seyredebilecekler. Ligdeki üzere kıran kırana geçecektir bu gayretler. Çeyrek finallerin akabinde Konya’da fevkalade bir Dörtlü Final seyredeceğiz. Bence bizleri Fazla hoş bir Türkiye Kupası bekliyor.” sözlerini kullandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir