Osman Özköylü: “Ligde 3.’lüğü garantiledik”

Futbol, Genel, Haberler May 17, 2023 Yorum Yok
Spor Toto 1. Lig’in 37. haftasında Beyçimento Bandırmaspor’u 2-1 yenerek play-offlara kalmayı garantileyen Pendikspor’da teknik yönetici Osman Özköylü, galibiyet için Mesut olduğunu söyledi.

Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Özköylü, “Bu Fazla Kıymetli galibiyetle lig üçüncülüğünü garantiledik. Rize’nin bugün puan kaybetmesiyle ikincilik için Fazla az bir ihtimal kaldı lakin ikincilik bahtımız devam ediyor. nihayet haftaki maçlar sonucunda her şey muhakkak olacak.” diye konuştu.

Oyuncularını kutlama eden Özköylü, “Biz geçen hafta kusurlar yaptık, bugün bunun ıstırabını yaşıyoruz. Kazandığımız için Fazla memnunum. Birinci yarı havanın sıcaklığı, çocukların üzerindeki baskı, geçen haftaki travma gerçek kimliğimizi ortaya koymamıza Mani oldu. İkinci yarı yaptığımız oyuncu ve sistem değişiklikleri oyunu toparlamamıza ve Geri dönüşü sağlamamıza Sebep oldu. Bandırma’nın da play-off talihi devam ediyordu. Onlar kazansa Göztepe’nin beraberliğiyle nihayet hafta onlar için play-off bahtı ortaya çıkacaktı. Haftaya Manisa’da kazanmaya çalışacağız. Rize’den kendi ismimize âlâ bir haber bekleyeceğiz. Oyuncularımı kutlama ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Geçen hafta Sakaryaspor’un 3-2 üstünlüğüyle sona eren müsabakanın birinci yarısında oynanan Üzücü futbolun kendilerinin bir dönemine mal olabileceğini söyleyen Özköylü, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Sakarya maçında Fazla üzülmüştüm. O hüznün sebebi de bugün çıktı ortaya. Rize’nin mutlak suretle puan kaybedeceğini düşünüyordum. Orada kazanabilsek bugün averajla ikinci sırada olacaktık. nihayet hafta maçımızı kazandığımız Vakit kimseye bakmadan Üstün Lig’e çıkan kadro olabilirdik. Maalesef bir devredeki dağınık ve sorumsuzca oyun, konsantrasyon eksikliği, Kötü oyun vardı. Sakarya’da 3-0 geriye düştük. Geri dönmeye çalıştık lakin yetmedi. Oradaki birinci yarı tahminen de dönemimize mal olabilecek bir 45 dakika. Dönem uzunluğu emek harcanıyor, o emeklerin bu türlü zayi olma ihtimali insanı daha da üzüyor. Futbol kusurlar oyunu.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir