onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Basketbol
  4. »
  5. Pistons’ın eski çalışanından Rob Murphy’ye taciz suçlaması!

Pistons’ın eski çalışanından Rob Murphy’ye taciz suçlaması!

admin admin -
9 0
Detroit Pistons’tan eski bir bayan çalışanın, kadrosu ve eski genel menajer yardımcısı Rob Murphy’ye cinsel ayrımcılık ve tacizden dava açtığı bildirildi.

Detroit Free Press’te yayınlanan bir habere nazaran DeJanai Raska isimli eski kadro çalışanı, Eylül 2021’de yönetici asistanı olarak çalışmaya başladıktan sonra Murhpy’nin kalçasını tuttuğunu, 4 yaşındaki kızının önünde kendisini ellediğini ve “ondan bir çocuğu olmasını istediğini” söylediğini belirtti.

Raska ayrıyeten, o periyotta Pistons’ın G League kadrosunun lideri ve genel menajeri olan Murphy’yi kendisiyle cinsel birleşmeye zorlamakla suçladı.

Murphy’nin geçtiğimiz Çarşamba günü genel menajer yardımcılığı misyonuna nihayet verilmişti ve Pistons grubu, Free Press’e yaptığı açıklamada, Murphy’nin “şirket siyasetini ve Amel mukavelesinin kurallarını ihlal ettiği için” misyondan alındığını belirtmişti. Murphy, 2022 yaz periyodunda aldığı terfinin akabinde genel müdür yardımcısı olarak vazife yapmış, Ekim ayında ise Pistons takımı savları soruştururken müsaadeye ayrılmıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir