onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Basketbol
  4. »
  5. Poole, playofflardaki sıkıntısının sebebini açıkladı

Poole, playofflardaki sıkıntısının sebebini açıkladı

admin admin -
7 0
Golden State Warriors guardı Jordan Poole, bu dönem playofflarda vasat altı performans göstermesinin nedenlerini lisana getirdi.

Warriors, batı Konferansı yarı finallerinde Los Angeles Lakers tarafından elenmiş ve Poole’un serideki Üzücü performansı, bu sonucun arkasındaki en Aka sebeplerden biri olmuştu.

2023 playofflarında Poole sadece 10,3 sayı, 2,2 ribaund ve 3,5 asist ortalamaları yakalarken, üçlük çizgisi gerisinden %25,4 ve genel olarak %34,1 şut isabetiyle oynamıştı.

Poole, grubun dönem sonu basın toplantısında playofflardaki performansı üzerine şu formda konuştu:

“Muhtemelen sadece Ufak bir rol değişikliği yüzünden oldu. Geçen Yıl oyuna girip agresif bir biçimde sayı bulabiliyor ve etrafımdakiler için top dağıtıcı rolünü üstlenebiliyordum. Adamlara boşluk sağlayıp, kolay şut imkanı sunabiliyordum. Playoffların gidişatında oynadığımız iki grup, savunmaları sahiden düzgün olan takımlardı.”

Poole, mesleğindeki her playoff maratonunun farklı olacağını ve asıl olayın her Vakit skor üretmek olmadığını da kelamlarına ekledi:

“Asıl Hadise her Vakit skor üretmek değil. Ekibimizin başarılı olmasına Yardımcı olmanın yollarını bulmak. Bence her playoff farklı olacak ve her şey tıpkı gitmeyecek. Ve bütün bunlardan ders çıkarıp, oyununuzu da ona nazaran şekillendirmeniz gerekiyor.”

Warriors taraftarlarının birden fazla playoff sürecinde Poole’a olan öfkesini açıkça lisana getirmiş, hatta kimileri kendisinin takas edilmesi gerektiğini bile söylemişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir