Porzingis, DC’de devam etmek istiyor: “Evim gibi…”

Basketbol, Bilgi Nis 24, 2023 Yorum Yok
Washington Wizards forveti Kristaps Porzingis, mesleğine Washington’da devam etmek istediğini söyledi.

Wizards’ın üst seviye yöneticisi Tommy Sheppard, kadronun yaz periyodundaki önceliğinin hem Kyle Kuzma’yı hem de Porzingis’i takımda tutmak olduğunu belirtmişti.

Kuzma geçtiğimiz haftalarda DC’de kalmak istediğini açıkça belirtirken, Porzingis de birebir fikirleri lisana getirdi ve Wizards’la devam etmek istediğini açıkladı.

Letonyalı yıldız, Washington’da “kendini konutunda üzere hissettiğini” ve tertibin bünyesindeki insanların grubu daha düzgüne taşıma niyetinde oluşuna da epeyce değer verdiğini belirtti:

“Burada kendimi konutumda üzere hissediyorum. İster inanın ister inanmayın, kenti Fazla seviyorum. Pek Fazla insan buranın hür oyuncular için pek cazibeli bir yer olmadığını söylese de, şahsen ben sahiden bayılıyorum.

Organizasyonun bünyesinde yer Meydan insanların, Özellikle de zirvedekilerin ne kadar proaktif olduğunu ve bu ekibi daha yeterli bir yere taşıma istekleri olduğunu görmek, benim gözümde Fazla pahalı. Bu beni heyecanlandıran bir durum. Yakında olacakları dört gözle bekliyorum ve umarım biraz netlik kazanırız.”

Dönemi mesleğinin en yeterlisi olan 23,2 sayı ortalamasının yanı Dizi 8,4 ribaund ve 2,7 asist ortalamalarıyla tamamlayan 27 yaşındaki oyuncu, kontratında 2023-24 dönemi için hala 36 milyon dolar kıymetinde bir opsiyona sahip.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir