PSG’de Şampiyonlar Ligi şaşkınlığı

Futbol, Genel, Haberler Kas 03, 2022 Yorum Yok

Şampiyonlar Ligi H Kümesi’nde PSG’nin Benfica’ya nihayet dakikada liderliği kaptırmanın şaşkınlığı yaşanıyor.

PSG ile Benfica’nın tıpkı puan, ikili averaj, genel averaj, attığı ve yediği gole kadar tıpkı olan nihayet durumlarının akabinde kimin lider olacağı sorusu sorulmaya başlandı. Portekiz takımı Benfica’nın deplasmanda attığı golün Çok olması nedeniyle lider olarak kümeden çıktığı resmiyet kazandı.

“MBAPPE HABERİMİZ YOKTU”

Juvetus müsabakası sonrası İzah yapan Kylian Mbappe, “Maç oynanırken bilmiyorduk, maç bittiğinde de liderliğin elimizden gittiğinden haberimiz yoktu. Sonradan bizi uyardılar lakin Amel işten geçmişti” kelamlarını kullandı.

PSG teknik yöneticisi Christophe Galtier ise bahisle ilgili maç sonu açıklamasında, “Böyle bir ihtimalin varlığını biliyorduk lakin gerçekleşeceğini hiç düşünmemiştim. Bizden daha Çok deplasman golü atan Benfica’yı kutlama ederiz. 14 puanla Birlikte Fazla gol attık. Benfica’dan bir gol Noksan attık. Biz Muhtemel olduğunda ileriye gitmek için karşımıza çıkan bütün ekipleri yenmek için oynamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

H Kümesi’nde PSG ve Benfica’nın karşı karşıya geldiği iki maç da 1-1 biterken her iki kadronun da 14’er puanı, 4’er galibiy eti, 16’şar attığı ile 9’ar yediği golü bulunuyor. Benfica’yı liderliğe ise deplasmanda Benfica’dan 3 gol Çok atarak deplasman averajının 6 olması taşıdı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir