PSG’de taraftar ayaklandı! Messi ve Neymar’a küfür

Futbol, Genel, Haberler May 04, 2023 Yorum Yok
PSG’de bir Küme taraftarın kulüp idaresine ve ekibin yıldızları Messi ve Neymar aleyhine küfürlü tezahüratlarda bulunmasının yankıları Fransa’da Aka gündem oluşturdu.

Fransız takımının en Aka taraftar kümelerinden Ultras’tan bir Küme PSGli, kulüp binası önünde uzun mühlet sloganlar atarak hareket yaptı.

Taraftarların amacındaki isimler olan Messi ve Neymar’a uzun müddet küfürlü tezahuratlar yapan Küme daha sonra Neymar’ın yaşadığı konutun önüne gitti. Burada ağza alınmayacak küfürlerle Brezilyalı yıldıza ‘takımdan git’ bildirisi vermeye çalışan küme, olaylar büyümeden dağıldı.

PSG’DEN AÇIKLAMA “UTANÇ VERİCİ”

Paris takımı olayların akabinde kısa bir İzah yayınlayarak yaşananların utanç verici olduğunu belirtti ve “Küçük bir kümenin katlanılamaz ve aşağılayıcı hareketlerini kınıyoruz. Bahis ne olursa olsun bu yapılan hareketler kimseyi haklı çıkaramaz. Kulüp, oyuncularına, idaresine ve bu utanç verici davranışların amaç aldığı herkese takviyesini sürdürmeye devam edecektir” kelamları kullanıldı.

NEYMAR’IN DİKKAT ÇEKEN BEĞENİSİ

Protestoların gündem olması sonrası gözler bir anda Neymar ve Messi’ye çevrildi. Messi, Suudi Arabistan ziyareti nedeniyle takım dışı kalmasının da tesiriyle sessizliğini korurken Neymar’dan dikkat çeken bir devinim geldi.

Neymar, toplumsal medyada ‘PSG Ufak kulüp’ yazılı bir paylaşımı beğenerek protestolara bir manada birinci yanıtını vermiş oldu.

“MESSI çok ÖFKELİ”

Fransa’nın Ünlü gazetelerinden Le Parisien ise Messi’nin çıkan olaylar nedeniyle epey öfkeli olduğunu sayfalarına taşıdı.

Teknik yönetici Galtier ve Sportif Yönetici Campos’tan müsaade almadan Suudi Arabistan’ı ziyaret eden Messi’nin takım dışı bırakıldığı haberleri flaş gelişme olarak duyurulmuştu.

Arjantinli süperstarın kadrodışı kalmasının üzerine taraftarın küfürlü protestoları da eklenince dönem sonu bitecek olan kontratın uzatılmayacağı da bir manada mutlaklaşmış oldu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir