Recep Uçar: “Üzüntümü anlatacak kelime bulamıyorum”

Basketbol, Bilgi Nis 04, 2023 Yorum Yok
Spor Toto Harika Lig’in 27. haftasında konuk ettiği Otomobilim.com Konyaspor ile 2-2 berabere kalan HangiKredi Ümraniyespor’un teknik yöneticisi Recep Uçar, nihayet dakikalarda yedikleri golle galibiyeti kaçırdıkları için Aka hüzün yaşadığını söyledi.

Ümraniye Belediyesi kent Stadı’nda oynanan müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Recep Uçar, kederini anlatacak söz bulamadığını belirtti.

“Ligin artık nihayet düzlüğünde, nihayet 10 hafta kala konutumuzda oynadığımız maçı mutlak kazanmak istiyorduk.” diyerek açıklamalarına başlayan Uçar, şöyle konuştu:

“Konyaspor, ligin düzgün kadrolarından biri. nihayet haftalarda güzel oyunlar oynayıp Galatasaray maçı haricinde puanlar kaybettiler. Maça uygun başladık, net bir gol kaçırdık. Sonrasında oyun üstünlüğü Konya’da oldu fakat net konum üretmediler. Kısır geçen bir birinci yarı oldu. İkinci yarı agresif savunma yaptık, golü de bulduk. Oyuncuları değiştirerek direnci artırmayı hedefledik, kısmen artırdık fakat muhakkak noktalarda da artıramadık. Maçın 75. dakikasında Yalın savunma yanılgısından golü yedik. Sonrasında rakibimiz değişikliklerle oyun kalitesini artırdı, biz bu kalite artışını alana yansıtamadık.

Biraz futbol talihiyle bulduğumuz ikinci gol sonrası 7 dakikalık uzatma kalmıştı. 6.40’a kadar direniyoruz, 6.40’ta yediğimiz travmatik bir gol… dahil alanda bu biçimde travmatik puan kaybettiğimiz 4. ya da 5. maç, Fazla üzgünüm. nihayet 10 hafta kala elimizdeki maçı verdikten sonra kendi kederimi anlatacak söz bulamıyorum. Olağanda Konyaspor’dan alınan bir puan makus değil lakin bu kadar yakınken puan vermek Fazla üzüyor. Dönem başından beri söylüyorum, direnmeye devam ediyoruz. Topluluğu, bütçesi, kalitesi muhakkak olan bir grup. Herkese de bir direnç koyuyoruz, kalan 9 hafta oyuncularımla birlikte direnmeye devam edeceğiz.”

Ümraniyespor taraftarından bu güçlü süreçte takviye beklediklerinin altını çizen Uçar, şu tabirleri kullandı:

“Bir sitemim de şu, oyuncularımla ben direniyorum, nihayet 4 hafta hiç maç kaybetmemişiz, kendi konutumuzda oynuyoruz, kale ardında seyirci sayısı 100. Ümraniye 750 bin nüfuslu bir yer. Bu ekibi sahiplenin. Bu ilçeye aidiyet duyan, futbol sevgisi olan herkes bizi yalnız bırakıyor. Bu kadro Recep Uçar’ın grubu değil. Ben bu ilçenin insanıyım, elimden geldiğince oyuncularımla birlikte direnmeye devam edeceğim. Ümraniyespor tarihinde birinci sefer Muhteşem Lig’de oynuyor, beşerler da bu şuurla devinim etmeli. Bu formda sürerse tahminen 3-4 sene zarfında burada Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor’u seyretmek yerine Fazla farklı grupları seyretmek zorunda kalabilirler. Bunu da Ümraniyeli olan herkese söylüyorum, sitemim olsun. Kalan 9 hafta 4 içeride, 5 deplasman maçımız var, şimdi yarışın içindeyiz. nihayet maça kadar yarışın içinde olacağımızı düşünüyorum. Bunun için de varımızı yoğumuzu ortaya koyacağız.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir