Rıza Çalımbay: “G.Saray’dan puan veya puanlar istiyoruz”

Futbol, Genel, Haberler May 18, 2023 Yorum Yok
Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay cumartesi günü deplasmanda oynayacakları Galatasaray maçı öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

Sözlerine Kasımpaşa’ya 2-1 kaybettikleri maçı kıymetlendirerek başlayan İstek Çalımbay, müsabakaya istedikleri üzere başlayamadıklarını lakin 15’inci dakikadan sonra Fazla âlâ oynadıklarını söyledi. Bilhassa ikinci yarıda Fazla durum yakaladıklarını kaydeden Çalımbay, “Direkten dönen toplarımız oldu. nihayet paslarda biraz dikkatli olamadık. Şanssız günler yaşıyoruz ve bunlar futbolun içinde olan şeyler. Tüm bunlara bir nihayet vermek istiyoruz. Tüm gayemiz bu” diye konuştu.

“BU EKİP çok ŞEYİ HAK EDİYOR”

Ligin sonuna yaklaştıklarını belirten Çalımbay, “Son 4 maçımız kaldı. Bunların hepsi de kritik maçlar. çok âlâ ekiplerle oynayacağız. Bunların hepsinden Kıymetli olan bir şey Mevcut o da taraftar. Bizim taraftara gereksinimimiz var. Niye bu türlü yapıyorlar? ben anlamıyorum. Ekipte kriz varsa, bu krize en Aka deva taraftardır. Stadı doldurmak lazım. Bu grup Fazla şeyi hak ediyor. Bu dönem Avrupa kupalarına gitti, Türkiye Kupası’nda yarı final oynuyor. Bir sürü şey yaptı bu grup. Taraftarın, gücünü göstereceği maçlar bunlar. Onların kesinlikle bizim yanımızda olması gerekiyor. Üzücü günler görmek istemiyorsak, daima birlikte olmamız gerekiyor. Biricik yapacakları şey bize takviye. Onun dışında Öbür şey beklemiyoruz. Bu kadro düzgün şeyler başardı, Yeniden de başaracak” sözlerini kullandı.

“PUAN YA DA PUANLARLA DÖNMEK İÇİN BÜTÜN UĞRAŞI GÖSTERECEĞİZ”

Cumartesi günü deplasmanda Galatasaray ile oynayacakları maç hakkında da değerlendirmelerde bulunan İstek Çalımbay, “Sezona âlâ başladılar ve hala da götürüyorlar ligi. Galatasaray’ın stadında maç oynamak Fazla zordur. Taraftarları inanılmaz formda grupla bütünleşiyor. güç bir hale geliyor orada oynamak. Onun için de Fazla dikkatli olmamız gerekiyor. 7 Tane arkadaşımız kart hududunda. 4 arkadaşımız cezalı. Oyuncu da kaybetmek istemiyoruz. Galatasaray maçı bizim için Kıymetli fakat öbür maçlar da değerli. İnşallah hoş bir maç olur. Puan ya da puanlarla dönmek için Tüm uğraşı göstereceğiz” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir