Sakaryaspor, “play-off kapısı”nı araladı

Futbol, Genel, Haberler May 06, 2023 Yorum Yok
Sakaryaspor, Spor Toto 1. Lig’de play-off’tan Üstün Lig’e çıkmayı hedefliyor.

Sakarya temsilcisi, dönemin birinci devresini inişli çıkışlı performans sergileyerek 25 puanla 10’uncu sırada tamamladı.

İkinci yarıdaki 16 maçta 11 galibiyet, bir beraberlik ve 4 yenilgi yaşayan, 34 puan toplayan yeşil-siyahlı takım, ligin 35. haftası sonunda 59 puanla 4. sıraya yerleşti.

nihayet haftayı “bay” geçecek olan Sakaryaspor, 3’üncü ile 7’nci sırada yer Meydan grupların play-off oynayacağı ligde, kalan 2 maçından 2 puan alması halinde, 8’inci sıradaki rakibinin maçlarına bakmaksızın play-off’a kalmayı garantileyecek.

“Var gücümüzle alanda savaşacağız”

Teknik yönetici Taner Taşkın, AA muhabirine, misyona geldiği birinci günden itibaren gerçekçi konuştuğunu söyledi.

Doğrular üzerinden gittiklerini belirten Taşkın, “Birinci amacımız play-off’un içinde yer almak, şu anki puanımızın dahi yetebileceğini düşünüyorum.” dedi.

Taşkın, 2’nci ya da 3’üncü sıraya yükselme talihlerinin olduğunu lisana getirerek, şunları kaydetti:

“Bu hafta Pendikspor ile oynayacağız, yendiğimiz takdirde rakibimizin üzerine çıkacağız fakat Doğal ki bizim bir maçımız kalıyor. Bu maçtan sonra rakibimizin iki maçı var. Yalnızca kazanmamız yetmeyecek. Münasebetiyle onların da kaybetmesini bekleyeceğiz ancak Alışılmış ki birinci Evvel bizim asli işimizi yapmamız, yenmemiz gerekiyor. Bunun için de Mevcut gücümüzle alanda savaşacağız.”

Taraftarı yarın oynayacakları Pendikspor maçına Davet eden Taşkın, “Taraftarımızı yarın yanımızda görmek istiyoruz zira bizim için Fazla çok Değerli Faktör taraftar. Onlarla birlikte sahiden 12 şahıs oynadığımızı hissediyoruz. Natürel 2’de 2 yaptığımız takdirde rakiplerin kaybettiği durumda Fazla farklı senaryolar da ortaya çıkabilir. Ben bu haftayı galip olarak geçersek ligi 3’üncü bitirme ihtimalimizin yüksek olduğunu düşünüyorum.” tabirlerini kullandı.

Taşkın, bir üst lige çıkmanın ehemmiyetine değinerek, “Bu kentin, bu grubun, bu taraftarın Üstün Lig’de olması gerekiyor. Üstün Lig’de değişik bir Sakaryaspor olacağına inanıyorum. Sonuna kadar da bu şampiyonluğu topluluk olarak hak ediyorlar. İnşallah biz de buna vesile olmak için buradayız.” diye konuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir