onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Samsun’dan gelen deprem yardımını unutmayan Elbistanlı aile, evine Samsunspor pankartı astı

Samsun’dan gelen deprem yardımını unutmayan Elbistanlı aile, evine Samsunspor pankartı astı

admin admin -
11 0
Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde, Samsun’dan gönderilen zelzele yardımlarından etkilenen Mehmet Aksu, ailesinin meskenine “Kardeş kentimizin futbol kulübü Samsunspor’a Muhteşem Lig’de muvaffakiyetler dileriz.” yazılı pankart astı.

“Asrın felaketi” olarak nitelendirilen sarsıntılardan 6 Şubat’taki ikinci sarsıntının merkez üssü olan Elbistan, devlet kurumlarının yanı Dizi Türkiye ve Yurt dışından yardım almaya devam ediyor.

İstanbul’da yaşayan Mehmet Aksu, ilçedeki ailesine zelzelenin ikinci günü ulaşabildi.

Aksu, soğuk havada depremzedelerin ısınması için Samsun plakalı bir tırın ahşap palet getirmesinden etkilendi.

Yılport Samsunspor’un 11 Yıl sonra Spor Toto Harika Lig’e çıkmasının akabinde Aksu, ailesine ilişkin, sarsıntıda hafif hasar gören konutuna “Armasında ulu Başkan’ımızı taşıma onuruna sahip olan Biricik grup. Kardeş kentimizin futbol kulübü Samsunspor’a Harika Lig’de muvaffakiyetler dileriz.” yazılı pankart astı.

– “Ahde vefa olsun diye bu pankartı konutumun duvarına gururla astım”

Aksu, AA muhabirine, zelzelenin ikinci günü sabah Elbistan’a ulaşabildiğini ve bölgede enkazların üzerinin karla kaplı olduğunu söyledi.

Soğuk hava nedeniyle herkesin üşüdüğünü ve ısınmaya çalıştığını anlatan Aksu, “Beni en Fazla etkileyen, benimle birlikte kente gelen 55 plakalı tır şoförü vardı. Tırda eski hurda paletler yüklüydü. O paleti getiren tır şoförüne de gönderene de Fazla teşekkür ederim. Soğukta o palet yüklü tırı görünce Fazla ağladım. Samsunspor Üstün Lig’e çıkınca ahde vefa olsun diye bu pankartı yaptırıp konutumun duvarına gururla astım. bütün dünyaya dayanakları için teşekkür ederiz. İlah razı olsun.” diye konuştu.

Aksu, Samsun Büyükşehir Belediyesinin de bölgeye Fazla dayanak olduğunu, vatandaşlara hizmet ettiğini lisana getirdi.

Samsunspor’un bir maçına gitmek istediğini belirten Aksu, Elbistanspor’un atkısıyla Samsunspor’a takviye olacağını kaydetti.

Aksu, fotoğrafı çekilen pankartın toplumsal medyada paylaşıldığını ve Fazla etkileşim aldığını Anlatım etti.

Aksu’nun harita mühendisi kardeşi Yasin Aksu ise zelzelesi ilçede yaşadığını belirterek, sarsıntının akabinde dayanak olan herkese teşekkür etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir