Samsunspor, galibiyet serisi başlatmayı hedefliyor

Futbol, Genel, Haberler Kas 04, 2022 Yorum Yok

Spor Toto 1. Lig takımlarından Yılport Samsunspor’un teknik yöneticisi Hüseyin Eroğlu, alanlarında Göztepe’yi yenik ederek Pendikspor deplasmanında aldıkları galibiyeti taçlandırmak istediklerini söyledi.

Eroğlu, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta deplasmanda Pendikspor karşısında Değerli bir galibiyet aldıklarını belirtti.

Galibiyetin ekibin moralini yükselttiğine işaret eden Eroğlu, “Alınan galibiyeti taçlandırmamız gerekiyor. Kazandığımız sürece oyuncularımızı da kazanıyoruz. Elimizdeki oyuncu kümesinden en Fazla randımanı nasıl alabiliriz, bunun üzerinde çalışıyoruz. Top bizdeyken farklı bir dizilişimiz, rakipteyken farklı olacak. Bunları oyuncularımızla hem teorik hem de pratik olarak çalışmamız gerekiyor. Zira bunu çalışmazsak, oyuncumuza aktarmazsak, istediğimiz randımanı alamayız. Maksadımız İç alanda da Hariç alanda da en yeterli formda bunu uygulamak.” diye konuştu.

Moryke Fofana ve Mucahit Albayrak’ın sakatlıklarının devam ettiğini, Yusuf Abdioğlu’nun ise koşulara başladığını anlatan Eroğlu, şöyle devam etti:

“Sakatlarımızın Fazla olduğu güç bir süreçte uygun halde devam ediyoruz. Bu süreç kriz üzere görünüyordu lakin fırsata çevirmeyi başardık diye düşünüyorum. Ali Ülgen, Soner, Yunus Emre, Muhammet Ali üzere oyuncularımıza müddet vererek gruba katkı sağlamalarını istedik. Baktığımızda, grubun Değerli oyuncuları, sistemin kesimleri durumundalar. Şampiyonluğa giderken genç oyuncularımızla bunu başarmak, Fazla kaliteli bir his. Önümüzdeki süreçte sakat oyuncularımızın takımımıza iç olmasıyla alternatifimiz daha da artacak. Bunların hepsini planlıyoruz. Hiçbir Vakit mazeret üretmiyoruz. Sistemin içinde en Çok randımanı almayı hedefliyoruz.”

Bu dönem üst üste iki galibiyet alamadıklarını kaydeden Eroğlu, “Seri galibiyet yakalamak için Göztepe maçını kazanmamız gerekiyor. Zira kazanmaya başladığımız Lahza Değerli bir çıkış yakalayacağız. Göztepe topluluğu da futbol kültürü olan bir kulüp. çok koşan bir ekip. Her rakibe hürmet duyuyoruz fakat her maçımıza kazanmak için çıkıyoruz. Bu maçta da bu türlü olacak.” tabirlerini kullandı.

Öte yandan kırmızı-beyazlılar, 6 Kasım Pazar günü alanında oynayacağı Göztepe maçının hazırlıklarını sürdürdü. Teknik yönetici Eroğlu idaresinde futbolcular, yaklaşık 1,5 saat idman yaptı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir