Samsunspor’da hedef 75 puan toplamak

Futbol, Genel, Haberler Nis 01, 2023 Yorum Yok
Spor Toto 1. Lig takımlarından Yılport Samsunspor’un teknik yöneticisi Hüseyin Eroğlu, şampiyonluk için 75 puanın yeteceğini söyledi.

Eroğlu, Nuri Asan Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, Samsunspor’un ligin 2. yarısında Kıymetli bir ivme yakaladığını belirtti.

Ligde 19 maçta yenilmezlik serisi elde ettiklerini vurgulayan Eroğlu, “Her Vakit söylediğim üzere başarılı olduğumuz sürece, kazandığımız sürece maksada ulaşmamız daha kolay olacak. Hafta sonu Pendikspor ile karşılaşacağız. Ekip olarak baktığınızda ligin güzel futbol oynayan, üste hakikat tırmanmaya çalışan bir ekip. Bilhassa bu ligde en alt sıradaki bir kadro dahi en üst sıradaki bir gruba karşı bir direnç koyabiliyor, kazanma yahut kaybetmeme ismine bir oyun oynayabiliyor. Biz de kendi alanımızda Kıymetli bir istatistik yakaladık. Bu maça da kazanmak için çıkacağız. Kazandığımız takdirde Alışılmış ki kıymetli, artı bir avantaj sağlayacağız.” dedi.

Eroğlu, Samsunspor’un kuvvetli bir grup olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

“Bugünlere kolay gelmedik. çok çalıştık, sahiden 19 maçlık bir seri yakaladık. Bu bizim için Fazla kıymetlidir. Bu muvaffakiyetle Birlikte alanda kuvvetli bir grup, Tüm istatistiklerde ön planda bir grup ortaya çıkardık. Akın manasında, savunma manasında Fazla uygunuz. Bu başarımız bizi bugünlere getirdi. Yanlışsız ve planlı çalışma ile gerçek sistem bize başarıyı getirdi.”

Ligde 60 puanla lider olduklarını lisana getiren Eroğlu, “Şampiyon olmak için net bir puan söyleyemem zira rakiplerimiz de kazanıyor. lakin şampiyonluk için 75 puanın bize yeteceğine düşünüyorum. Lakin bu futbol, ne olacağını bilemeyiz. Onun için biz her maça kazanmak için çıkıyoruz. Ligde geriye kalan bir 6 maçımız var. 4 maçımız içeride, 2 maçımız deplasmanda. Yani kazandığımız takdirde bu ivmemizi, bu istikrarımızı devam ettirdiğimiz takdirde esasen amaca ulaşacağımızı düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir