Selçuk İnan’dan Arda Turan’a destek

Futbol, Genel, Haberler May 11, 2023 Yorum Yok
Teknik yönetici Selçuk İnan, önümüzdeki dönem için görüştüğü kulüpler olduğunu belirterek, Kıymetli bir grubu ya da projeye sahip bir grubu çalıştırmak istediğini söyledi.

Boğaziçi Üniversitesi Spor Konseyi tarafından bu sene 5.’si düzenlenen Spor Tepesi’nde öğrencilerin sorularını yanıtlayan Selçuk İnan, gayelerini AA muhabirine anlattı.

Kendisinden evvelki gün Arda Turan’ın oturuma katıldığı hatırlatılan İnan, “Hepsine Fazla teşekkür etmek istiyorum. Bizi buraya Davet ettiler. çok hoş bir Celse gerçekleşti ve hoş sorular oldu. Benden Evvel Arda Turan buradaydı, sonrasında ben geldim. Bu tertibi gerçekleştiren arkadaşlar, Karam tayfayı da buluşturdu.” dedi.

Kasımpaşa’yı çalıştırdığı periyotta, Arda Turan’ın toplumsal medyadan kendisi için “Arteta da geçen sene kazanamıyordu.” tabirleriyle takviye vermesi hakkında konuşan ve Arda Turan’ın teknik yöneticilikte başarılı olacağına inandığını söyleyen İnan, “Arkasında duralım. Kesinlikle başarılı olacaktır. Yüzde 100 inanıyorum. Zira istikrar Fazla kıymetli.” diye konuştu.

“Benim bir duruşum ve nazar açım var”

Kasımpaşa’nın başında 12 maça çıkan ve sonrasında yolları ayrılan Selçuk İnan, yaşanan süreçle ilgili olarak şunları söyledi:

“Başlangıçta maksatlar koyuyorsunuz, ortak bir yol haritası çizebiliyorsunuz lakin bu yolda birtakım pürüzler çıkabiliyor önünüze. nihayet devirlerde Fikir ayrılıkları çıkmaya başladı. Bu durum her iki tarafa da ziyan verebilirdi. Benim bir duruşum ve nazar açım var. Bunu hiçbir Vakit kaybetmek istemiyorum, bundan ödün vermek de istemiyorum. Bu ayrılık hem benim için hem de karşı taraf için gerçek bir şeydi ve bu türlü bir karar aldık.”

Yeni dönem öncesinde görüştüğü kulüpler olduğunu ve önümüzdeki dönem bir grup çalıştırmak istediğini de kelamlarına ekleyen İnan, şöyle devam etti:

“Görüştüğüm kulüpler var. Sağ olsunlar şu andaki durumumuzu soruyorlar. Gayem önümüzdeki sene bir grubu çalıştırmak. ancak bu Değerli bir ekip olmalı ya da projeye sahip olmalı. Çabucak gel gitler bizi üzüyor ve istediklerimizi yapamıyoruz. Bu türlü âlâ bir kadroda, projesi olan bir grupta başlamak isterim.

“Nuri Şahin’den Emre Belözoğlu’na dek hepsi Fazla düzgün işler yapıyor”

Yeni nesil teknik adamların Kıymetli işler yaptığına dikkati çekerek kelamlarını sürdüren Selçuk İnan, şu tabirleri kullandı:

“Bence bu Fazla Kıymetli bir şey. Daha genç hocaların başarılı olduğunu da söyleyenler var. Z Jenerasyonu farklı bir Kuşak ve yakın yaşların oyuncuları anlaması, onlarla irtibat halinde olması, bilgiye çabuk ulaşabilmeleri Fazla Değerli bir etken genç hocalarda. Hepsi başarılı. Nuri Şahin’den Emre Belözoğlu’na dek hepsi Fazla uygun işler yapıyor. En azından bu işi ne kadar istediklerini ve ne kadar Baş yorduklarını gösterebiliyorlar. Bu da Değerli bir kriter zira muvaffakiyet herkese nazaran değişiyor. Yalnızca şampiyon olmak başarılı olmak değildir. İstikrar başarıyı getiriyor. Bu Cin hocaların gerisinde durulduğu Vakit da bir halde başarılı olunacağına inanıyorum.”

“Galatasaraylı Selçuk İnan olduğum için oraya gitmek istemiyorum”

Teknik yöneticilik mesleğinde maksadının bir gün Galatasaray’ı çalıştırmak olduğunu söyleyen Selçuk İnan, “Tabii kaç Yıl sonra Galatasaray’da olacağımı bilemeyiz, bir tarih söylemek istemem lakin amacım; Amade olduğumda, nitekim hakikat bir anda oraya gidebilmek. Yalnızca gitmiş olabilmek için ya da Galatasaraylı Selçuk İnan olduğum için gitmek istemiyorum. Vakti geldiğinde ve kendimi oraya Amade hissettiğimde kesinlikle bunu açıklarım.” biçiminde konuştu.

Hataylı olan ve zelzeleler nedeniyle Fazla üzgün olduğunu açıklayan İnan, geliri depremzedelere ulaşması için bir jübile maçı düşündüklerini de açıklayarak, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Bunu düşünüyoruz. Ekiplerin durumu Fazla değerli. Herkesi bir ortaya getirmek kolay olmuyor ancak bunun üzerinde bir planımız var. Bunu konuşuyoruz. Bu türlü bir şey gerçekleşirse ben de Fazla Mesut olurum. Zira güç bir periyottan geçiyoruz. Bir Hataylı olarak memleketim için ne gerekiyorsa yapıyorum ve bundan sonrasında da yapmaya hazırım. lakin bu bizim için kolay bir süreç değil. Münasebetiyle elimizi zelzele bölgesinin üzerinden çekmeyelim. Maddi ve manevi ne gerekiyorsa yapalım ve unutmayalım.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir