Şenol Güneş ezber bozdu, kadro silkelendi

Futbol, Genel, Haberler Kas 01, 2022 Yorum Yok

Beşiktaş’ta Şenol Güneş, alan içinde grubun, alan dışında ise topluluğun havasını değiştirdi. Küskün olan Savaş Tosun, Mert Günok ve Gedson Fernandes’i birinci maçtan kazanan deneyimli hoca, “Adaletli forma dağıtacağım, hepiniz göreceksiniz” iletisiyle yola çıktı. 11’de oynaması gerektiği konuşulsa da Valerien Ismael’in tercih etmediği Cenk’in performansı, eski hocasının tezini çürüttü. Fransız çalıştırıcının, 31 yaşındaki oyuncuyu 11’de oynatmamasının sebebi; Weghorst ile birebir anda alanda olduğunda grubun oyundan düştüğü ve denetimin rakibe geçtiği biçiminde Anlatım ediliyordu.

GEDSON KENDİNE GELDİ

Ümraniye karşısında 2 gol, 1 asist kaydeden Tosun Paşa’nın dışında Weghorst’un da iki gol bulması haftalardır ataktaki kısırlığın karşısında Ismael’in kanısının gerçek olmadığını gösterdi. Ismael’in nihayet 4 maçının 3’ünde kulübede oturan Gedson da 1 asistle geceyi kapatırken, performansıyla öne çıktı.

ROSIER’E YAKIN MARKAJ

Ümraniye maçının devir ortasında Rosier’in performansını kâfi bulmayıp kenara Meydan ve yerine Tayfur Bingöl’ü oyuna süren Şenol Güneş, terapiye başladı. Rosier ile idmanın başında toplantı yapan deneyimli teknik adam, “Sen Türkiye’nin en âlâ sağ bekisin. Neler yapabileceğini daha Evvel gösterdin, Yine göstermeni bekliyorum. Oyunun hem savunma hem de Hücum tarafında Fazla daha güzelini yapacağını biliyorum. Sana güveniyorum, çalışmaya ve dilekli olmaya devam et” kelamlarıyla oyuncusuna derbi öncesi moral verdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir