Serdar Üstünsalih: “Kazanan Türk sporu olacak”

Bilgi, Canlı Sonuçlar, Dünya, Genel, Haberler May 19, 2023 Yorum Yok

VakıfBank Spor Kulübü Lideri Abdi Serdar Üstünsalih, Bayanlar CEV Şampiyonlar Ligi’nde Eczacıbaşı Dynavit ile yapacakları Harika Final maçının sonucunda kazananın Türk sporu olacağını söyledi.

reis Üstünsalih, İtalya’nın Torino kentinde cumartesi Eczacıbaşı Dynavit ile yapacakları Bayanlar CEV Şampiyonlar Ligi Harika Final maçı öncesi basın mensuplarıyla bir ortaya geldi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın yaşandığını belirten Üstünsalih, VakıfBank-Eczacıbaşı finaline değinerek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk bugünleri görebilse, Türk gençlerinin Avrupa’nın doruğunda olmasından gurur duyardı. Cumhuriyet’in kızları 100. yılında Yeniden Cumhuriyet’i yüceltiyor.” dedi.

VakıfBank’ın final oynama alışkanlığına vurgu yapan Üstünsalih, “Sadece ülkemizde değil memleketler arası alanda da en Fazla final oynayan kadroyuz. Şampiyonlar Ligi özelinde bakacak olursak, bu yılla Bir arada oynanan 12 finalin 9’unda VakıfBank’ı görüyoruz. Evvelki 8 finalin 5’ini kazanarak bu alanda bir rekorun da sahibiyiz. Muvaffakiyetin lakin ve lakin sürdürülebilir olduğunda manalı olduğunun şuurundayız.” tabirlerini kullandı.

Abdi Serdar Üstünsalih, Avrupa voleybolunun kulüpler seviyesindeki en Değerli turnuvasında iki Türk ekibinin finale çıkmasıyla ilgili, “İlk Kez Avrupa’nın en Aka kupasında Türk finaline Şahit olacağız. Kıymetli rakibimiz, sonsuz dostumuz Eczacıbaşı ile daha Evvel farklı cinslerde karşılaştık. Kürsünün farklı basamaklarına Birlikte çıktık lakin birinci Defa finalde, Türk bayrağını iki grup da gururla taşıyacak. Sonunda kazanan Türk sporu ve voleybolu olacak. İnşallah önümüzdeki yıllarda da bu final buluşmalarını bir anane haline getirir ve ülke voleybolunu dorukta tutmaya devam ederiz.” diye konuştu.

“Türkiye Ligi, pek Fazla otorite tarafından dünyanın en düzgünü olarak gösteriliyor”

Misli.com Sultanlar Ligi’ni futboldaki İngiltere Premier Lig’e benzeten sarı-siyahlı kulübün lideri, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Türk bayan voleybolunun yanlışsız sistem ve yatırımla neler başarabildiği, bence ülkemizdeki bütün spor kısımları için kusursuz bir örnek. Geçtiğimiz dönem 5’te 5 yaptık, Eczacıbaşı ise CEV Kupası’nı kazandı. Bu dönem Yine Avrupa’nın tepesindeyiz. Fenerbahçe Opet de Fazla rahat burada olabilirdi. Türkiye Ligi, pek Fazla otorite tarafından dünyanın en uygunu olarak gösteriliyor. Birçok atlet Türkiye’de oynamak için can atıyor. Futboldan bir benzetme yapacak olursak Türkiye ligi, voleybolun adeta Premier Lig’idir. Bu düzeye ulaşmamızda her ekibin, her kulübün katkısı yadsınamaz. öteki branşlarda da bu düzeye ulaşmamız için voleybol, Fazla hoş bir Örnek olarak karşımızda duruyor. İnsanımıza, öz kaynağımıza güvenirsek; gerçek sistemle çalışırsak ve istikrardan yana olursak bütün spor alanlarında kesinlikle muvaffakiyete ulaşırız. Kafi ki sabırlı olalım, günlük sonuçlardan etkilenip genel stratejimizden sapmayalım.”

“Umuyorum ki dönemi Avrupa şampiyonluğu ile tamamlayacağız”

Abdi Serdar Üstünsalih, dönemi CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonu olarak tamamlamayı umduklarını lisana getirdi.

Bu döneme güzel başlayamadıklarını aktaran Üstünsalih, “Umuyorum ki dönemi Avrupa şampiyonluğu ile tamamlayıp bizim için en Değerli kupayı bir Sefer daha kaldıracağız ve dönemi Mesut kapatacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Başantrenör Giovanni Guidetti ile uyumlu çalışmalarının altını çizen reis Üstünsalih, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Bizim spor kulübümüzün yapısı ve çalışma prensipleri belirlidir. Grubumuzun direksiyonunda 15 yıldır Giovanni var. Kulübün sistemi, altyapısından Yönetim kademesine kadar tıkır tıkır işleyen bir makine üzere. Sürdürülebilir formda tepede kalmak ve nihayet topa kadar çaba etmek bizim en Aka beklentimiz. Kadromuz da bu dönem Yeniden bize bunu yaşattı. Münasebetiyle cumartesi günkü maçın sonucu ne olursa olsun hepsiyle gurur duyuyorum. Ekibimiz, hem Aka VakıfBank ailesinin hem de taraftarlarımızın medarı iftiharıdır.”

“Hiçbir oyuncumuzla Kötü ayrılmadık”

VakıfBank Spor Kulübü Lideri Üstünsalih, gruptan ayrılacağı açıklanan Nijerya asıllı İtalyan yıldız voleybolcu Paola Egonu için “Hiçbir oyuncumuzla Üzücü ayrılmadık.” dedi.

Kulübün transfer süreçlerini anlatan Üstünsalih, şunları kaydetti:

“Her hafta kıymetlendirme toplantısı yaparız. Dönem bitimine yakın bir sonraki dönem için Giovanni’nin başındaki oyuncularla ilgili harekete geçeriz. İstikrarı sağlamak ve sürdürülebilirlik için teknik heyete güvenmek zorundasınız. Teknik takımımızın önderi de Giovanni. Kendisi bize tekliflerini sunuyor. Biz de onun belirlediği İdeal 6’lıya nazaran transferlerimizi yapıyoruz. Egonu da o Vakit Giovanni’nin istediği bir oyuncuydu. Kendisi VakıfBank ailesine katıldı. Lakin bir sonraki dönem için İtalya’ya geliyor. Cumartesi akşamı oynanacak maçta kendisine veda edeceğiz ancak VakıfBank ailesinin bir modülü olarak alanda kendisini gösterecek. Bugüne kadar hiçbir oyuncumuzla Kötü ayrılmadık.”

“Guidetti ile 15 yıldır birlikteyiz, İlah 30 yılı nasip etsin”

reis Üstünsalih, İtalyan başantrenör Giovanni Guidetti ile uzun yıllar çalışmak istediklerini aktardı.

Kulübün başarılarında Aka katkısı bulunan Guidetti’nin bir gün ayrılma ihtimaline karşı hazırlıklarını yaptıklarını belirten Üstünsalih, “Giovanni Fazla güzel bir profesyonel. Voleybolu ve sportmen ruhunu Fazla uygun biliyor. İrtibatta de Aka bir usta. Tüm bunlar olduğunda muvaffakiyet geliyor. Kulüple olan diyaloğunda büsbütün samimiyet var. Biz onu seviyoruz, o bizi seviyor. Buna Karşın her dediği yapılmıyor, her şey altın tepside sunulmuyor.” diye konuştu.

Üstünsalih, “Kurduğunuz sistem Guidetti olmadan da işleyebilecek mi?” halindeki soru üzerine, “Kurumsal yapılara Fazla dikkat edilmek zorunda. Biricik şahsa bağlı kalamazsınız. Bu işin birçok paydaşı var. Tüm muvaffakiyet Giovanni’nin değil. Mahareti var, hürmet duyuyorum ancak şapkadan tavşan çıkarmıyor. Bu muvaffakiyet Tüm bileşenlerin bir ortaya gelmesiyle oluşuyor. Lakin en Değerli Öğe de Giovanni. Tüm kurumsal yapılarda bu endişe olur. Bu durumu gözetiyoruz ve hazırlığımızı yapıyoruz.” cevabını verdi.

Sarı-siyahlı kulübün lideri, kurumsal yapılarda istikrarın kıymetine değinerek, “Bir Amerikan atasözü, ‘Çalışan radyoyu Tamir etmeyin.’ der. İnişleri ve çıkışları olabilir lakin bir hoca size isteneni veriyorsa devam edeceksiniz. Bizde de inişler çıkışlar Mevcut lakin daima yükselen bir grafik var. Hocamdan neden vazgeçeyim? Guidetti ile 15 yıldır birlikteyiz, İlah 30 yılı nasip etsin. Bizi içselleştirmiş, ülkemizi ve kulübümüzü sevmiş, başarılı bir insan.” tabirlerini kullandı.

CEV’e eleştiri

Abdi Serdar Üstünsalih, Avrupa Voleybol Konfederasyonunun (CEV) voleybol topluluğunda birliği sağlayamadığını ileri sürdü.

Futbolda UEFA’nın hayata geçirdiklerini CEV’in voleybolda yapamadığını aktaran Üstünsalih, “CEV, UEFA’nın futboldaki yapılaşmasını sağlayamadı. çok arayışlar var. Voleybol otoritesinin, düstur koyucularının yapısının daha profesyonel olması gerektiğine inanıyorum. Şu anda voleybolu yönetenlerin kâfi olduğuna inanmıyorum.” halinde görüş belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir