Sergen Yalçın’dan Aboubakar anısı: “Vuruldu mu!”

Futbol, Genel, Haberler Kas 01, 2022 Yorum Yok

Beşiktaş’ın eski teknik yöneticisi Sergen Yalçın, TV 100’de canlı yayında açıklamalarda bulundu. Yalçın, siyah-beyazlılarda şampiyonluk yaşadığı 2020-2021 döneminde, ligin nihayet haftalarına yanlışsız forma giymeyen Vincent Aboubakar ile ilgili anısını anlattı.

“Aboubakar nitekim sakat mıydı?” sorusuna “Bilemiyorum onu çok. Bence o kadar ağır sakat değildi. Oynayamayacak kadar sakat değildi. Sakatlığı vardı, tahminen 2-3 maç oynayamayacak kadar lakin 12 maç falan değildi.” diye yanıt veren Yalçın, “Sivas’a maça gittik. Aboubakar’a baskı yaptılar oyna diye, bu da oynadı. Hiçbir şey yapmıyor. Dakika 44 falan oldu, bir konum oldu, ayağını falan tutuyor, bağırıyor, vuruldu mu gidin bakın dedim. Sakatlandım dersin içeri girersin. O denli bir hareketler yaptı ki… Güleceğim, kameralar çekiyor, rezil olacağız. Bir dakika sonra birinci yarı bitiyor. Bunları o vakitler konuşamıyoruz.” sözlerini kullandı.

Sergen Yalçın ayrıyeten, “Larin’in sakatlığı daha ağırdı lakin bir hafta sonra oynadı. Welinton, Göztepe maçının birinci yarısında soyunma odasına bir geldi, bileği şiş. Oynar o dedim. Ben alçı bandaj ile oynadım şampiyonluk maçında.” diye konuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir