Sertaç Şanlı, EuroLeague’de şampiyonluk istiyor

Basketbol, Bilgi May 12, 2023 Yorum Yok
İspanya Basketbol Ligi (Liga ACB) kadrolarından Barcelona’da forma giyen ulusal oyuncu Sertaç Ulu, hem İspanya’da hem de THY EuroLeague’nde şampiyonluğu kazanmak istediklerini söyledi.

Sertaç Ulu, Dörtlü Final’e kaldıkları THY EuroLeague, mesleği ve Türk basketboluyla ilgili görüşlerini paylaştı.

Dönemin ağır ve yorucu geçtiğini kaydeden 31 yaşındaki pivot, “Sezon başında ortamıza yeni katılan arkadaşlarımız oldu. Herkesin birbirine alışma süreci Fazla uzun sürdü lakin dönem sonuna gerçek istenilen düzeye ulaştık. Bunun sonucunda da THY EuroLeague’nde olağan dönemi güzel bitirdik. Şu Lahza grubun inancı yerinde. Heyecanla Dörtlü Final’i bekliyoruz.” diye konuştu.

İki kulvarda şampiyonluk istediklerini vurgulayan Sertaç, “Hedefimiz hem ligde hem de EuroLeague’nde şampiyonluk. Bundan Öbür bir şey düşünmüyoruz. Gayemizi en üst düzeye koyduk. Kadrodaki herkes bunun için çalışıyor ve emek veriyoruz. İnşallah bu dönemin sonunda 2 kupayı kaldırmayı Fazla istiyoruz.” tabirlerini kullandı.

“El Clasico maçı burada Fazla önemli”

Sertaç Ulu, THY EuroLeague Dörtlü Finali’nde birinci olarak Real Madrid ile karşılaşacaklarını belirterek, bu maçın İspanya için Fazla Değerli olduğunu lisana getirdi.

Real Madrid’i geçerek finale çıkmak istediklerini anlatan deneyimli basketbolcu, “Maçın ismi Barcelona-Real Madrid olunca herkesin bakışı değişiyor. Rastgele bir El Clasico maçı burada Fazla kıymetli. Gazozuna da oynasak kazanmaya çalışıyoruz. Şu Lahza önümüzde 2 lig maçı var. Buna odaklanmamız gerekiyor fakat herkesin aklında Dörtlü Final’de Real Madrid ile eşleşmemiz var. Herkes o karşılaşmayı düşünüyor. Taraftar için inanılmaz bir maç olacak. Heyecanla yarı finali bekliyoruz.” biçiminde görüş belirtti.

“Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko’nun Dörtlü Final’de olmasını isterdim”

Sertaç Ulu, THY EuroLeague’nde play-off’a giremeyen Anadolu Efes ve play-off’ta elenen Fenerbahçe Beko’nun istikbal dönem Dörtlü Final’e kalacağına inandığını söyledi.

İçinde olmadığı için iki kadro ile ilgili sağlıklı kıymetlendirme yapamayacağını anlatan Sertaç, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Bir Türk olarak Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko’nun Dörtlü Final’de olmasını isterdim. Anadolu Efes’in meselelerini bilemediğim için bir şey diyemiyorum. Lakin bu, her grubun yaşayabileceği bir süreç. Herkesin Kötü bir dönemi olur. Onların Dörtlü Final’de olmasını isterdim. Fenerbahçe de sonuna kadar uğraş etti. Play-off’u 5. maçta kaybettiler. Ne olursa olsun ‘Başarısızlık’ diyemezsiniz. Bu usul maçları küçük ayrıntılar belirliyor. Herkes elinden gelen çabayı yaptı fakat kaybettiler. Seneye iki kadromuzun da Dörtlü Final’de olacağına eminim.”

“Kendimi Fazla rahat hissediyorum”

Barcelona’daki ikinci dönemini geçiren Sertaç Ulu, birinci vakitlerde zorlanmasına Karşın kendisini İspanya’da rahat hissettiğini söyledi.

İspanya’daki yaşama alışmakta zorlandığını belirten ulusal basketbolcu, “Geçen dönem geldiğimde birinci 6 ay Fazla güç geçti. Hiçbir şey bilmiyordum. alan içi ve dışındaki tertibe alışmam kuvvetli oldu. Herkesin lisanını anlamaya başlamamla işler benim için kolaylaştı. Birinci 6 ayda neyi nasıl yapacağımı çözdükten sonra her şey daha rahat ilerledi. alan içinde hocamızın sistemini öğrenmek uzun sürdü. Fakat kırılmayı yaşadıktan sonra her şey rayına oturdu. Şu anda da kendimi Fazla rahat hissediyorum. Ekip arkadaşlarımın bana Fazla yardımı oldu.” sözlerini kullandı.

Barcelona’da kalıp kalmayacağının sorulması üzerine şu anda mesleğiyle ilgili bir şey düşünmediğini lisana getiren Sertaç, “Takım olarak bir amacımız var. önce bu maksada ulaşacağız. Ondan sonra mesleğimi düşünmeyi planlıyorum. Başımın dağılmasını istemiyorum. Konsantrasyonu kaybetmek Fazla kolay. Şu Lahza hem ferdî hem de grup olarak maksadımız mevcut. İnşallah bunları başardıktan sonra mesleğime odaklanacağım.” değerlendirmesinde bulundu.

Sertaç, her şeyin yeterli gittiği bir ortamda Anadolu Efes’ten ayrılarak Saha okumaya girdiğini anlatarak, “Anadolu Efes’ten ayrılmak bir riskti. Rahat ettiğiniz ortamdan çıkmak her Vakit risktir ancak güç kararı almak, rahata alışmamak, kendine yeni bir Saha okuma oluşturmak ve kendini geliştirmeye çalışmak Fazla değerli. Yeni bir Saha okuma aramak herkes için riskli lakin bu riski göze alırsanız onun sonunda elde ettikleriniz daha Aka Sevinç veriyor. Anadolu Efes’te kalsam Öbür şeyler konuşacaktık lakin şu Lahza buradayım ve aldığım riskten memnunum. Tahminen önümüzdeki sene tekrar Öbür bir risk alacağım. Bunu bilmiyorum lakin şu Lahza Fazla memnunum.” biçiminde görüş belirtti.

“Ergin Ataman’ın Panathinaikos’ta başarılı olacağına eminim”

ulusal basketbolcu, Anadolu Efes ve A ulusal Kadro’da Birlikte çalıştığı başantrenör Ergin Ataman’ın görüştüğü Yunanistan’ın Panathinaikos ekibinde başarılı olacağına inandığını söyledi.

Ataman’ın yeni dönem için görüştüğü Panathinaikos’un Aka bir kulüp olduğunu aktaran Sertaç, “Ergin ağabey Saha okumayı seven bir antrenör. Kendisi Anadolu Efes’in tarihine geçti. Bu türlü bir şey olursa Fazla sevinirim. Yunanistan’da Panathinaikos üzere Aka ve esaslı bir kulübü bir Türk antrenörün çalıştıracak olması sevindirici. Kendine yeni bir Saha okuma istediğini düşünüyorum. Başarılı olacağına eminim. Ergin ağabey bir yol açıyor. İnşallah herkes onu takip eder.” diyerek kelamlarını tamamladı.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir