Silver: “Oyuncuların takas talep etmelerini pek istemiyoruz…”

Basketbol, Bilgi Şub 17, 2023 Yorum Yok
NBA lideri Adam Silver, Kevin Durant ve Kyrie Irving’in nihayet periyottaki takas taleplerinin akabinde, genel olarak oyuncuların NBA’de bu taleplerde bulunması konusu hakkında konuştu.

Geçtiğimiz yaz devrinde Brooklyn Nets’ten ayrılma talebinde bulunmuş olan Durant ve Irving ikilisinin isteği o periyotta kabul edilmemiş olsa da, geçtiğimiz haftalarda her iki oyuncunun da birkaç gün ortayla Phoenix Suns ve Dallas Mavericks’e gönderilmesiyle istekleri yerine getirilmişti.

Silver, ligde genel olarak takas talep eden oyuncular hakkında fikirlerini, ESPN’e şu biçimde aktardı:

“Bu bahiste Yalın ve Kesin bir tahlil hala yok, olsa şimdiye dek yapardık… Kadroların tekrar yapılanma durumlarının artık yalnızca oyuncularla değil, bu yolda hangi istikamette ilerlemek istedikleriyle de ilgili olduğunun farkındayız. Ve bu hayli sağlıklı.

En Değerli şey, oyuncuların bu istekleriyle ilgili dengeyi yakalayabilmek. Lakin takas talepleri genel olarak Kötü bir şey. Bunların olmasını istemiyoruz ve herkesin verdiği kelamları tuttuğundan emin olmaya tartı vermemiz gerekiyor.”

Silver ayrıyeten nihayet takas tarihinde ligdeki oyuncuların %12’sinin grup değiştirdiğine dikkat çekmiş olsa da, ligdeki bu oyuncu hareketinin, her hoşnutsuz yıldızın takas talep etmesi dışında sağlıklı olduğunu da yineledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir