Sivasspor’da kriz; Mecnun Otyakmaz bırakacağını açıkladı

Futbol, Genel, Haberler May 19, 2023 Yorum Yok
Sivasspor Kulübü Lideri Mecnun Otyakmaz, yeni devirde göreve devam etmeyi düşünmediklerini açıkladı.

Otyakmaz, ligde Galatasaray, kupada ise Fenerbahçe ile oynayacakları müsabakalar öncesinde AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

“YAŞANANLAR BİZİ çok YORDU”

Yönetim olarak bu sene nihayet yıllarını yaşadıklarını belirten Otyakmaz, “3 yıllık süremiz bitiyor, yeni bir kongre yapmamız gerekecek ve bu sene yaşadığımız bir kadro olaylar bizi Fazla yordu. Bu düşük bütçelerle, gelirlerin azaldığı periyotta ülkemizi Avrupa’da temsil etmek zorunda olduğumuzdan ve muvaffakiyete kesinlikle ulaşmamız gerektiğinden biraz bütçe üzerinde transferler gerçekleştirdik. Bu türlü bir uğraş verirken içerde oynamış olduğumuz birkaç müsabakada alınan Olumsuz sonuçlarda taraftarda da biraz reaksiyon oluşturdu.” diye konuştu.

“BEN DE DEVAM ETMEK İSTEMİYORUM”

Bu Cin reaksiyonlara alışık olmadıklarını lisana getiren Otyakmaz, şöyle devam etti:

Bizi sahiden üzdü ve motivasyonumuzu düşürdü. Bundan sonraki devirde de vazife alıp almama konusunda bizi düşünmeye itti. Yönetici arkadaşlarımızdan birçoğu artık devam etmeme istikametinde kararlı. Benim şahsi fikrim ben de aslında devam etmek istemiyorum zira hakikaten kimi maçlarda Fazla rahatsız olduk. Kulübümüzü Önemli bir yola koymadan gitmek gerçek olmaz. Kısa müddet içinde kentimizin ileri gelenleriyle toplantı yapacağız. Haziran ayında en geç genel konseyi yapmamız gerekiyor. Tüm Sivas, Sivasspor’un, Sivas’ın en Değerli markası olduğunu söylüyor. Bunu söylüyorlarsa gerisinin dolması lazım. Zira biz artık kendi bilgi, marifet ve imkanlarımızla bu kadrosu devam ettirebilecek durumda değiliz. Katiyen dayanak gerekiyor. Bu takviyesi görmeden de tekrar bu riski alabileceğimizi pek düşünmüyorum açıkçası.” 

“RIZA ÇALIMBAY’IN KELAMLARI çok ÜZDÜ” 

Mecnun Otyakmaz, teknik yönetici İstek Çalımbay’ın dönem sonunda vazifeden ayrılmak istediğine yönelik açıklamalarının kendilerini üzdüğünü Anlatım etti.

İstek hocanın hem arkadaşları hem de hemşerileri olduğunun altını çizen Otyakmaz, “Rıza hoca mühlet aldığı periyotta Değerli başarılara imza attı. 3 yıldır bizi Avrupa’ya taşıyor. Bizim için gurur verici lakin İstek hoca ile Sivasspor’u ayırmak lazım. İstek hoca Türk futbolunda bir marka. Beşiktaş’ın efsanesi, Türk ulusal Grup kaptanı ve başarılı bir antrenör. Hocamız kimi bahislerde birtakım görüşlerini açıklıyor fakat bu külliyen bizim fikirlerimizi yansıtmıyor. Kamuoyunun İstek hocanın açıklamaları olarak bunu yorumlamasını rica ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

İstek hocanın prensip gereği her dönem 1 yıllık mukavele imzaladığını hatırlatan Otyakmaz, “Her Devre uzun mühlet çalışacağımızı biliyordum. 4 Yıl uzun bir müddet Türk futbolunda. Dönemin 3’te 1’lik kısmı bitmişken İstek hocanın ayrılacağını Anlatım etmesi bizi üzdü, Fazla güzelimize giden bir İzah olmadı. Biraz durumu düzeltmeye çalıştı. Bu süreçte taraftarın ve futbolcuların morali bozulmuş olabilir. Topluluğumuz orada bu tabirlerden Dolayı külfetli süreç yaşamış olabilir.” tabirlerini kullandı. 

“GALATASARAY’A AİT ŞİKAYETLER OLUYORDU”

Mecnun Otyakmaz, Galatasaray maçında puan kazanarak nihayet 2 haftayı rahat geçirmek istediklerini söyledi.

çok heyecanlı bir dönem yaşandığını anlatan Otyakmaz, “Ligin mukadderatını belirleyecek maçlarımıza başladık. Bir tanesi şampiyonluğu yakından ilgilendiriyor. Bir de kupada finalisti belirleyecek bir müsabakaya çıkacağız. Bizim için hakikaten Önemli müsabakalar. Galatasaray bu sene Okan hoca liderliğinde uygun performans gösterdi ve nitekim uygun bir idaresi var. Geçmiş yıllarda oyunculardan Galatasaray idarelerine ait şikayetler oluyordu lakin hakikaten düzgün bir Yönetim ve diyaloğa açık. nihayet idareli Fazla daha uygun anlaşıyoruz. Onların da muvaffakiyetlerini taktir ve kutlama ediyorum.” formunda görüş belirtti.

“GALATASARAY MAÇI çok ÖNEMLİ”

Otyakmaz, Galatasaray maçının kendileri için Fazla Kıymetli olacağını aktararak, şunları kaydetti:

Avrupa’da yaptığımız muvaffakiyet göğsümüzü kabartıyor. Ülkemize getirdiğimiz puanlar bizi Mesut ediyor. Artık Avrupa geride kaldı, artık ligin gerçekliğiyle baş başayız. Galatasaray’ın şampiyonluk, bizim de Öbek düşmeme gayretimiz var. bütün biletler satıldı, coşkulu taraftar önünde sakat ve cezalıların olduğu bir haftada Galatasaray ile oynayacağız. İnşallah güzel bir direnişle oradan puanla ayrılıp nihayet 2 haftaya risk bırakmadan dönemi tamamlamak istiyoruz.” 

“FENERBAHÇE’Yİ GEÇMELİYİZ; SİVASSPOR’U güç GÜNLER BEKLİYOR”

Mecnun Otyakmaz, bir Anadolu kulübü olarak Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanmanın Aka Haysiyet ve muvaffakiyet olduğunu lisana getirdi.

Kupada yarı final rövanşında Fenerbahçe ile karşılaşacaklarının hatırlatılması üzerine Otyakmaz, şöyle konuştu:

Geçen Yıl bunu başardık. Bu sene de finale şu anda bir adım var. Geçtiğimiz Yıl ekonomik koşullar Fazla berbattı lakin Türkiye Kupası’nı almış olmamız Yurt dışı gelirleriyle bizim geçen yılki bütçemizi tamamlamamıza Yardımcı olmuştu. Avrupa Kupaları’ndan getirisi Anadolu kulüpleri için Fazla değerli. Bunu başararak geçtiğimiz Yıl bu açığı kapattık. Bu sene de maalesef tıpkı Aleni oluştu. Sivasspor’un geleceği için Türkiye Kupası’nın tekrar alınması lazım. Bu işin gururuyla birlikte ekonomik Aka katkısı olacak yoksa Sivasspor’u güç günler bekliyor.

“8+3 KURALINI DESTEKLİYORUZ”

Yayıncı kuruluşla yaptıkları kontratın gelirlerinin düşmesinin ve kurun artmasının kulüpleri Fazla zorladığını da değinen Otyakmaz, kelamlarını yabancı kuralına ait şu tabirlerle tamamladı:

“Yeni yetişen genç oyunculara Meydan açmamız gerekiyor. Sınırsız olduğu Vakit bu oyuncuların önünün tıkanacağını düşünüyoruz. Biz Sivas olarak şimdiki üzere devam etmesi istikametinde görüş bildirdik. Federasyondan çıkan sonuçta bu türlü oldu. Yani 8+3. Biz istediğimizden değil mantıklı istemiş, paralele düşünmüşüz. Altyapıdan gelen gençler için 1 Türk opsiyon bırakılmasını istiyorduk o denli de oldu. Bunun güzel bir karar olduğunu düşünüyorum.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir