onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Basketbol
  4. »
  5. Spoelstra: “Bu kadar koçun işine son verilmesi, rahatsız edici…”

Spoelstra: “Bu kadar koçun işine son verilmesi, rahatsız edici…”

admin admin -
5 0
Miami Heat koçu Erik Spoelstra, yakın vakitte Fazla sayıda başantrenörün işine nihayet verilmiş olmasının ‘rahatsız edici’ olduğunu söyledi.

Spoelstra, Philadelphia 76ers’ın eski koçu Doc Rivers da iç olmak üzere nihayet haftalarda vazifeden alınan başantrenörlerin ölçüsünden duyduğu tasayı şu biçimde lisana getirdi:

“Rahatsız edici bir durum. Doc Hall of Fame sınıfına girecek bir koç. (Heat genel menajeri Andy Elisburg) de her Vakit bunu söyler; birinci tipi geçerseniz, karşınıza sahiden sağlam kadrolar çıkıyor. Kusursuz oyuncular, kusursuz tertipler ve kusursuz koçluk takımı olan gruplar, Ancak onlar da ligin tabiatı gereği bir yerde yenik oluyorlar. Yalnızca muhakkak sayıda kadrolar bir noktaya yükselebiliyorlar. Yani başarılı olması sahiden güç bir ortam.”

Nisan 2008’den beri Miami’de misyon yapan Spoelstra, kadroların esaslı bir koçu vazifeden almaktansa, takımlarını yine yapılandırmaları gerektiğine inandığını belirtti:

“Bana hiç mantıklı gelmiyor. Kendisini kanıtlanmış bir adamınız olduğunda, bütün kültürü ve her şeyi yenilemek zorunda kalmadan, baştan başlama fırsatınız oluyor. Bir şeyi tekrar başlatmak Fazla Çok Vakit ve güç gerektiriyor.”

Şu anda altı ekibin yeni döneme farklı bir koçla başlaması planlanıyor: 76ers, Detroit Pistons, Houston Rockets, Toronto Raptors, Milwaukee Bucks ve Phoenix Suns. Detroit Dwane Casey’nin işine nihayet vermemiş olsa da, karşılıklı olarak idarede bir rol alması üzerine anlaşmışlardı. Rockets ise, Boston Celtics’in 2022-23 dönemi için uzaklaştırma cezası verdiği Ime Udoka’yı çoktan takımına katmış durumda.

Toronto, Milwaukee ve Phoenix ise sırasıyla Nick Nurse, Mike Budenholzer ve Monty Williams’ın yerine geçecek bir İsim arayışında. Nurse ve Budenholzer, Raptors ve Bucks’ı NBA şampiyonluğuna taşımışlardı ve üç başantrenör de mesleklerinin bir noktasında Yılın Koçu mükafatını kazanmışlardı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir