Süper Lig’e geri dönüş için resmi başvuru!

Futbol, Genel, Haberler May 06, 2023 Yorum Yok
Deprem nedeniyle ligden çekilen Gaziantep FK, istikbal dönem için başvurusunu yaptı.

Kulüpten yapılan açıklamada, 2023/24 döneminde lige devam etmek için resmi müracaatın gerçekleştirldiği belirtildi.

Gaziantep FK açıklamasında, “Spor Toto Harika Lig 2022-2023 dönemine kentimizde yaşanan ve 11 ilin etkilediği zelzele felaketinin akabinde çekilme kararı Meydan Gaziantep Futbol Kulübümüz, 2023-2024 döneminde devam etmek ismine resmi başvurusunu gerçekleştirdi.” tabirlerini kullandı.

GAZİANTEP FK’DEN YAPILAN AÇIKLAMANIN TAMAMI!

“Spor Toto Muhteşem Lig 2022-2023 dönemine kentimizde yaşanan ve onbir ilin etkilediği zelzele felaketinin akabinde çekilme kararı Meydan Gaziantep Futbol Kulübümüz, 2023-2024 döneminde devam etmek ismine resmi başvurusunu gerçekleştirdi.

Altyapımızı ziyaret etmek maksadıyla tesislerimize gelen Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Sayın Mehmet Büyükekşi ve Harika Lig Kulüpleri Sorumlusu Sayın Müslüm Özmen bu ziyarette Liderimiz Memik Yılmaz ve Teknik Sorumlumuz Erdal Güneş ile de bir ortaya geldi.

BAŞKANIMIZ MEMİK YILMAZ’DAN TEŞEKKÜR

Kulübümüze yapmış oldukları ziyaretten Dolayı Liderimiz Memik Yılmaz, Mehmet Büyükekşi ve Müslüm Özmen’e teşekkürlerini ileterek; “Ülkemiz ve kentimiz epey güç günlerden geçti. Asrın felaketi olarak isimlendirilen bu süreç bizleri de derinden etkiledi. Lakin üzerimizdeki mesuliyet gereği çalışmalarımızı ve planlamamızı uygulamaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda sizlerin ziyareti bizler için Fazla kıymetli. Yeni dönemde tekrar Muhteşem Lig’de uğraş edecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. ümit ediyorum ki; bir daha böylesi üzücü olaylar yaşanmaz ve hoş yarınları daima Bir arada yaşarız. tekrar Sayın Liderim Mehmet Büyükekşi ve Müslüm Özmen nezdinde bütün federasyonumuza teşekkür ederim” dedi.

RESMİ MÜRACAAT GERÇEKLEŞTİ

Kulübümüzün 2022-2023 döneminde ligden çekilmesinin akabinde yeni dönemde Üstün Lig’de devam etmesi üzerine resmi müracaat da Türkiye Futbol Federasyonu’na iletildi. Hususla ilgili olarak Federasyon Lideri Sayın Mehmet Büyükekşi’de yapılan müracaatlar sonucunda yasal prosedürlerin bir Lahza Evvel yerine getirileceğini belirterek, muvaffakiyet dileklerinde bulundu.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir