onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Basketbol
  4. »
  5. TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Hatay’da depremzedelerle buluştu

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Hatay’da depremzedelerle buluştu

admin admin -
8 0
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Lideri Hidayet Türkoğlu ve beraberindekiler, basketbol topluluğunun takviyesiyle Hatay’ın Belen ilçesinde depremzedeler için kurulan 100 konteynerlik Basketköy’ü ziyaret etti.

Türkoğlu, TBF reis Vekili Ömer Onan, erkek ve bayan liglerinde uğraş eden ekiplerin temsilcileri, eski ulusal basketbolcular Nilay Zeybek Kartaltepe, Şaziye İvegin Üner, Haluk Yıldırım, Muratcan Güler ve NBA’de forma giyen ulusal basketbolcu Alperen Şengün ile depremzedelerle buluştu.

Depremzede ailelerle bir ortaya gelerek taleplerini dinleyen Hidayet Türkoğlu ve beraberindekiler, çocuklarla oyunlar oynayıp, Armağan dağıttı.

Ziyaret kapsamında konteyner kente yerleşen ailelere TBF sponsorları spor materyali, gereksinim kolileri ve lojistik dayanak sağladı.

Türkoğlu: “Verilen dayanaklar sahiden takdire şayan”

Hidayet Türkoğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, 6 Şubat’ın ülke açısından uzun yıllar unutulmayacağını ve kalplerde derin yaralar bıraktığını söyledi.

Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarda hayatını kaybedenlere rahmet dileyen Türkoğlu, şunları söyledi:

“Bütün ülkenin bu süreçteki birlik beraberliği, verilen takviyeler hakikaten takdire şayan. Herkese farklı ayrı teşekkür etmek isterim. Türkiye’nin her yerinden küçüklü büyüklü herkes bir formda bu bölgeye, buradaki halkımıza Yardımcı olmak istedi. Biz de bu süreçte AFAD’la Amel birliğimizi birinci günden beri sürdürerek gerek maddi, gerekse Özellikle meskenlerini kaybeden vatandaşlarımızın barınma sürecine bir formda katkı sağlamak istedik. TBF olarak paydaşlarıyla Bir arada kulüplerimiz, atletlerimiz, antrenörlerimiz, sponsorlarımız burada. Hepsine tekrar teşekkür etmek istiyorum. Biz de buradaki çocuklarımızı basketbola bir biçimde özendirmek, federasyonun onlarla olduğunu unutturmamak, bu süreçte toplumsallaşmalarını sağlamak için basketbol alanı da yapmak istedik. Bu manada da herkese takviyelerinden Dolayı teşekkür ediyorum.”

Türkoğlu, yetkililerle görüşerek, burada üzerlerine düşen misyonu yerine getirmeye devam edeceklerini belirtti.

ulusal basketbolcu Alperen Şengün de zelzele olduğunda ABD’de bulunduğunu fakat buradaymış üzere bu acıyı en derinden hissettiğini anlattı.

Bugün de bu türlü bir tertipte bulunduğu için heyecanlı olduğunu aktaran Şengül, “En azından çocukların yüzünü birazcık güldürebiliyorsak ne keyifli. Orada elimden gelen her şeyi yapmaya çalıştım, buradayken de elimden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorum. Çocuklarımızın daha hoş, Şen günler görmesini sağlayacağız.” sözlerini kullandı.

Çocuklar ise kendilerine bu imkanı sunan basketbol topluluğuna teşekkür etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir