TFF Başkanı Büyükekşi’den Gençlerbirliği’ne ziyaret

Futbol, Genel, Haberler May 02, 2023 Yorum Yok
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Mehmet Büyükekşi, Gençlerbirliği Kulübünü ziyaret etti.

Büyükeşi, Akademi Projesi kapsamında Gençlerbirliği Kulübü Lideri Niyazi Akdaş ve Yönetim heyeti üyeleriyle görüştü.

Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’ndeki ziyaretin akabinde açıklamalarda bulunan Büyükekşi, Gençlerbirliği’nin yıllarca Harika Lig’de çaba etmiş Değerli bir kulüp olduğunu belirterek, “Başkanımız, altyapıda yaklaşık 2 bin 500, akademide ise 200 futbolcuları olduğundan bahsetti. Bu, tam istediğimiz şey aslında. Double Pass ile yaptığımız çalışma şu Lahza Muhteşem Lig’de başladı. Akabinde 1. lig kulüpleriyle akademi çalışması yapacağız.” diye konuştu.

Kulüplerden, akademiler için en az üç alan kaidesini talep edeceklerini vurgulayan Büyükekşi, “Biz, yeni bir girişken yapmak istiyoruz. Tesisleşmeleri kulüplerimize Zarurî yaptıracağız. Double Pass ile belirli bir müfredat uygulayacağız. Tüm kulüplerimize tıpkı uygulamayı getirirsek, futbolun kalitesi artacak. Gençlerbirliği, bu işe yıllar Evvel başladığı için Fazla hoş bir örnek. Biz de elimizden gelen takviyesi vereceğiz.” sözlerini kullandı.

Bugün birinci olarak MKE Ankaragücü’nü ziyaret ettiklerini hatırlatan Büyükekşi, Gençlerbirliği’nin akabinde Ankara Keçiörengücü ile başşehrin TFF 2. Lig’deki kulüplerine de ziyarette bulunacaklarını kelamlarına ekledi.

Gençlerbirliği Kulübü Lideri Niyazi Akdaş ise ziyaretleri için Büyükekşi’ye teşekkür ederek, “Günümüzün futbolu ve hakemlerle ilgili değerlendirmeler yaptık. Kendisine birtakım konuları arz ettik. Altyapı tesislerimizi gezeceğiz ve Gençlerbirliği’nin altyapıya ne kadar Ehemmiyet verdiğini arz edeceğiz.” halinde görüş belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir