TFF’den Jesus’un sözlerine cevap

Futbol, Genel, Haberler Nis 24, 2023 Yorum Yok
Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, Hürriyet’e konuştu. Büyükekşi, Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus’un fikstür sorusuna da yanıt verdi.

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, açıklamasında, “Burada yanlış bir algı var, öncelikle onu düzeltelim. Fikstür ile maç planlama farklı hususlar. Maç Planlama Departmanımız çekilen fikstüre nazaran planlamalarını birtakım değişkenlere nazaran birkaç haftalık dönemler halinde belirliyor. Buradaki değişkenler; kulüplerimizin Türkiye Kupası ve Avrupa maçları, hava ve ulaşım koşulları, yayın planlanması ve seçim yahut fevkalâde durumlar. Ayrıyeten ligin başından beri ekiplerin tıpkı sırayla oynadığı da gerçek değil.” tabirlerini kullandı.

JORGE JESUS’UN SÖZLERİ

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus, MKE Ankaragücü ile oynadıkları maçın akabinde, “Galatasaray neden bizden Evvel oynuyor bunu bilmiyorum ve anlamıyorum. Aslında Türk futbolunda anlamadığım Fazla şey oluyor. Oyuncular üzerinde bu durum baskı oluşturuyor mu bilmiyorum fakat taraftarlar üzerinde olabilir. Bu da alana yansıyor demektir. Bunun alan içine tesiri Mevcut diyebiliriz. Biz 2 ekip ortasında bu durum dönüşümlü olsun isterdik. neden lider daima ikinciden Evvel oynuyor bilmiyorum. Yeterli pişirilmiş bir durum olduğunu söyleyebilirim.” kelamlarını sarf etmişti. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir