onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. TFFHGD’nin 52 şube başkanı, Abdurrahman Arıcı’nın istifasını istedi

TFFHGD’nin 52 şube başkanı, Abdurrahman Arıcı’nın istifasını istedi

admin admin -
10 0
Türkiye Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) genel Lideri Abdurrahman Arıcı‘nın, katıldığı bir televizyon programında Merkez Hakem Konseyi (MHK) lideri ve hakemlerin, Fenerbahçe Kulübü’nün önünü kestiği açıklaması üzerine 52 şube lideri reaksiyon göstererek, Arıcı’yı istifaya Davet ettiler.

Türkiye Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) genel merkeze bağlı 52 şube ismine öncülüğünü İstanbul, İzmir, Ankara ve Trabzon şube liderlerinin yaptığı ortak açıklamada şu sözler yer aldı:

52 şube lideri olarak aşağıdaki açıklamayı yapma gereği duymuş bulunmaktayız. Sayın Abdurrahman Arıcı, misyon yaptığı müddet zarfında bir Kez bile hakemler için yararlı bir teşebbüste bulunmadı. Hakemlerin hakkı yendi, sesi çıkmadı. Hakemler klasman düşürüldü, listelerde haksızlıklar yapıldı, ilgilenmedi. Hakem operasyonları yapıldı, oralı olmadı. Kulüpler her hafta bütün hakemleri yerden yere vurdu bir Kez bile onların ardında duracak İzah yapmadı.

Hakemlerimiz dünyada ve Avrupa’da üst seviye misyonlara atandı, bir Kez bile kutlama etmedi. Onlarca hakem, hakemliği bırakmak durumunda kaldı, biri için bile Biricik bir Laf etmedi. O halde Sayın Arıcı kimlerin lideri? Hakem mi? Gözlemci mi? Mentör mü? Aktif olarak bu misyonların hiçbirini yapmamasına karşın, vizesi olmadan, hangi hakla, hukukla Türkiye Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’nin genel Lideri olarak devam ediyor? Üstelik bu hukuksuzluğu katıldığı televizyon yayınında şahsen kendisi söyledi.

‘Başkan aktif olmalı’ dedi. Hiç utanmadan, hakemlerin kendi ortalarında organize olarak Fenerbahçe Kulübü’nün önünü kestiğini söyledi. İnternetten özür bildirisi yayınlamak bu iftiranın üstünü kapatamaz. Bu husus ile ilgili bildiği, dayandığı ne varsa hepsini açıklamak zorundadır. Bu camiayı mutlaka temsil edebilecek vasıfta olmadığını, yayında kurduğu her Tümce ile kamuoyuna bir Defa daha gösterdi. Bir televizyon yayınında “Öyle duyumlar var, bu türlü duyumlar var” diyerek temelsiz dedikodu yapmayı, topluluğun genel lideri olan birisi kendisine nasıl yakıştırabilir? Türkiye Futbol Federasyonu Lideri’ni, 12 yaşındaki çocuğun misyondan alınmasını istediği bir Kurum haline getirerek; Federasyonumuzu, Federasyon Liderimizi değersizleştirmeye kalktı. Topluluğumuzun, kendi kinini kusan değil, topluluğun haklarını savunan liderlere muhtaçlığı var.

Hakemlerimizin bir günde üstünü çizme teşebbüsüyle, Türk hakemliğinin Dünya arenasında önünü kesmeye kalktılar. 8 Mart’ta da genel reis koltuğunda oturuyordu. neden o Vakit sustu? Bu operasyon karşısında hakkını arayan hakemlerimizin yanında neden yer almadı? O gün bu koltuğu bırakmalı, ya da hak hukuk uğraşında en önde gitmeliydi. Topluluklar bunun için reis seçer. lakin Sayın Arıcı, tıpkı anda Temsilciler Heyeti Başkanlığı yaptığı için istifa etmedi. Edemezdi. Topluluğun TFF seçiminde oy hakkı Mevcut dedi. Evet vardı. fakat sayesinde yok oldu. Federasyondan fiyat aldığı için bu oy hakkının kullanılamadığını niçin söyleyemedi?

Derneğimizin Üye sayısını bile, net olarak söyleyecek kadar bu dernekten Irak birisi, topluluğumuz ismine yayınlara çıkmamalıdır. Türk Futbol Hakemliğinde başarılarıyla tarih yazmış hakemimiz hakkında dedikodu haber üretirken hiç mi vicdanı sızlamaz? Kendi içimizden çıkan kıymetlere sahip çıkamayacak kadar bu topluluğun dışındaki ünitesi gençleri hakem olmaya Davet edecek?

Benim karşımda birileri var, onlar MHK içinde diyor. MHK’de olanları onun yanında değil diye değersizleştirmeye ne hakkı var? Merkez Hakem Şurası’nı Lale Orta yönetmiyor dedi. Türlü yakıştırmalar yaptı. Bu topluluğun içinden çıkmış, Profesörlük unvanı taşıyan, Türkiye’yi en üst seviyede temsil etmiş, Türk hakemliğinde birincileri yaşatmış başarılı bir bayana nasıl bu türlü bir Laf söyleyebilir? Topluluktaki bayan hakemlerin gelişiminde öncülük rolü üstlenmiş birisine nasıl bu türlü bir kelam edebilir? Klasman düşürülen hakemlerden bahsetti. O klasmanlar yapılırken neredeydi? O Vakit bu klasmanları belirleyen Merkez Hakem Konseyi nezdinde hakemlerinizin hakkını aradı mı? Yaptığı konuşmalarla bütün camiayı, bütün aktif hakemleri, geçmiş yıllarda vazife yapmış bütün hakemleri töhmet altında bıraktı.

Kulüp Liderlerinin yaptığı açıklamalara topluluklarının hakkını korumak açısından hak verirken, kendisi bir topluluğun lideri olduğunu hatırlayarak neden bir Tümce kurmadı? Herkesi töhmet altında bırakırken insan hiç mi düşünmez? Türkiye Aktif Futbol Hakemleri Gözlemcileri Derneği Lideri Sayın Abdurrahman Arıcı’yı derhal istifa etmeye Davet ediyoruz. genel Merkez Yönetim Heyeti’nde misyon yapan bütün aktif hakem üyelerimizi ise, daha Çok töhmet altında kalmamaları için çabuk biçimde istifaya Davet ediyoruz. Kamuoyuna hürmet ile duyurulur.
ABDURRAHMAN ARICI NE DEMİŞTİ?

Türkiye Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) genel Lideri Abdurrahman Arıcı’nın, katıldığı bir televizyon programında çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.

Arıcı, “Fenerbahçe’nin 8 Yıl şampiyon olamamasında hakemlerin tesiriyle ilgili Oran veremem lakin hakem yanlışlarıyla olamayabilir” demişti.

“Bazı hakemler örgütlenmiş olabilir”

Türkiye’deki bütün hakemlerin Fenerbahçe karşısında örgütlenmesinin Mümkün olmadığını söyleyen Arıcı, “Bazı hakemler örgütlenmiş olabilir. Bu kadar yanlışların üst üste tıpkı kadro için olması soru işaretleri oluşuyor. İstanbulspor maçında kusurlar vardı. Penaltı ve gol verilmedi. Gol konumunda kaleci, futbolcunun üzerine gidiyor, faul varsa kaleci yapıyor lakin gol iptal ediliyor. Bu bir tertibin verdiği karar mı diye sorsanız bir şey diyemem. Üst üste bunlar olunca beşerler düşünüyor” tabirlerini kullanmıştı.

“Lale Orta, Ali Koç’un savlarını çürütmeli”

MHK Lideri Lale Orta’nın Koç’un savlarına yanıt vermesi gerektiğini söyleyen Abdurrahman Arıcı, “Karagümrük maçında Valencia’nın konumu da penaltı için değerlendirilmedi. Bu kusurlar Yan yana getirildiğinde Ali Koç için haklılık hissesi Mevcut diyebiliyorsunuz. Hakem kusuru fakat kulüp lideri bunları Yan yana getiriyor. Sistematik oluyor diyor, o Vakit bir şey diyemiyorsunuz. TFF ve MHK’nın Gerekli açıklamaları yapması gerekiyor. Lale Orta konumlarla ilgili açıklamalar yapıyor. Kendi hakemlerini savunması gerekiyor. Ali Koç’un argümanlarını çürütmeleri gerekir” diye konuşmuştu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir