Tolunay Kafkas: “Bu cendereden çıkacağız”

Futbol, Genel, Haberler Nis 23, 2023 Yorum Yok
Tolunay Kafkas, Trabzonspor’u yenik ederek kupada yarı finale yükseldikleri maçın akabinde konuştu.

Tolunay Kafkas yaptığı açıklamada, “Bizim bir oyun ideolojimiz var. Pres, karşı pres yaparak en süratli biçimde savunma ardına gitmek. Sistemde pres Fazla değerli. Kevin bu işi yapamadığı için bunun problemini yaşadık. Yeniyim. Başakşehir maçının ikinci yarısı yeterli. Bu maçın Aka kısmı düzgün. Biraz daha Çok topsuz koşu yapmak, ceza alanı içine girmek lazım.” dedi.

Ligdeki durumlarına değinen Kafkas, “Önümüzde kritik bir maç var. Ligdeki durumumuz hiç İç açıcı değil. Ayakları yere basan biriyim. Oradaki her kadro düzgün. Kim düşerse sürpriz olmaz. Sistem ve düzgün idmanla bu cendereden çıkmak istiyoruz.” formunda konuştu.

Tolunay Kafkas, “Buranın taraftarı, Bursa ile buranın taraftarı Öbür taraftara benzemez. Tandoğan’ın toprak alanlarından çıktık. çok Aka taraftardır. Aka kulüptür, Önemli kulüptür. çok daha düzgün yerlerde olması lazım bu kulübün. İlah bize ömür verirse bunu başarmak için elimizden geleni yapacağız.” açıklamasını yaptı.

Ayrıyeten, “Süre kısa. Bu manada bu süreçte soluk almamız gerekiyor. O nefesi aldığımız Vakit değişik bir Ankaragücü olacak. Daha sıkı pres yapan, daha agresif, savunmada ve hamlede daha düzgün bir Ankaragücü yapmaya çalışacağım. Yüzde 99 için değil yüzde 100 için buradayım. Konutum burada. Taraftarın takviyesi değerli. Bizim için itici güç.” diye konuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir