Tolunay Kafkas: “Finale biz çıkacağız”

Futbol, Genel, Haberler May 04, 2023 Yorum Yok
Ziraat Türkiye Kupası yarı final birinci maçında deplasmanda Medipol Başakşehir’e 1-0 yenik olan MKE Ankaragücü’nün teknik yöneticisi Tolunay Kafkas, mağlubiyete Karşın finale kalacaklarına inandığını söyledi.

Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynanan müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Tolunay Kafkas, “Aldığımız Sonuç bizi tatmin etmedi, 11’e 11 devam etsek daha güzeldi. Yaptığım değişiklikler bize istediğimiz sonucu getirmedi. Giren oyuncular Olumlu tesir etmediği üzere Öbür türlü meşakkatlere da Sebep oldu. Rakibin set oyununu bir türlü çözemedik, geriye ve yana oynadık. 1-0 telafi edilmeyecek bir Sonuç değil, Ankara’da taraftarımızla Birlikte bu çeşidi geçeceğimize inanıyorum. İkinci yarıdan ders almak gerek. Bir Lahza Evvel Trabzonspor maçına odaklanıp ligdeki pozisyonumuzu sağlamlaştırmak istiyoruz.” tabirlerini kullandı.

İkinci yarıda yaptıkları değişikliklerle 3-4-1-2 dizilişine geçtiklerini aktaran Kafkas, şöyle konuştu:

“Çift santrfora döndük. 10 şahıs kalan gruba karşı her şeyi denedik lakin Fazla konuma giremedik. Ataklar istediğim randımanı vermedi. Geçiş atağını yemememiz gerekiyordu. Orada ferdî kusurlar da var, bunlar olabiliyor. Üstüne koyarak giden bir kadroyduk, ligde Fazla Ara oluyor. Bu kadroların ritmini bozuyor, bu maçta ben de bizde bunu gördüm. Umarım bu geçicidir, bunun önlemini almamız gerekiyor. Lige asılacağız. Rakip 10 kişi, geçişten gol yedik lakin bu Evre atlanmayacak bir durum değil. Biz bu tipi atlarız. Sistem değişikliği bize yaramıyor, bunu anladım. Ekibin bir şablonu Mevcut o şablonda devam etmek gerek. Ben buradan bunu çıkardım.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir