Tolunay Kafkas’tan Başakşehir maçı açıklaması

Futbol, Genel, Haberler May 02, 2023 Yorum Yok
MKE Ankaragücü Teknik Yöneticisi Tolunay Kafkas, Ziraat Türkiye Kupası’nda Medipol Başakşehir ile 4 Mayıs Perşembe günü yapacakları yarı final birinci maçı için oyun stratejilerinin Amade olduğunu söyledi.

Kafkas, grubunun Beştepe Tesisleri’nde gerçekleştirdiği idman öncesinde basın mensuplarına Medipol Başakşehir maçıyla ilgili değerlendirmede bulundu.

İki grubun da maça Fazla Ehemmiyet verdiğini vurgulayan Kafkas, “İki ayaklı maç, orada alacağımız Sonuç ne olursa olsun Şayet tipi geçmek istiyorsak Ankara’da geçeceğiz. Yeterli ve kaliteli bir maç olacak, maç planımızı stratejimizi iki maç üzerinden yaptık. Orada nasıl oynayacağımızı, burada nasıl oynayacağımızı tasarladık ve çalışmalarımızı ona nazaran planladık. Alınacak Sonuç ne olursa olsun burada geçeceğimizi bilmemiz lazım.” diye konuştu.

Ekipteki sakatlıklara da değinen Kafkas, “Uros Radakovic’in dün maalesef tekrar sakatlığı nüksetti bugün MR’ı var. Hasan Ali Kaldırım’ın küçük bir fıtık sorunu var, umuyorum 15 gün içinde tekrar ortamıza katılacak. Onun dışında Trabzonspor maçından cezalı Kevin Malcuit var, bunların dışında grubumuz tam” dedi.

Kupa için Özel bir motivasyon olup olmadığına yönelik soru üzerine ise Kafkas, “Kupayı kazanmak istiyoruz. özel motivasyon olarak esasen liderimizin açıkladığı bir prim var. Kupayı almanın manevi pahası bence paradan Fazla değerli. Ben hem oyunculuğumda hem antrenörlüğümde bu kupayı kazandım. O fotoğrafın içine girebilmek o taraftarı tekrar sevindirmek Fazla kıymetli.” tabirlerini kullandı.

Spor Toto Harika Lig’deki amaçlarıyla ilgili soruları da yanıtlayan Kafkas, VavaCars Fatih Karagümrük’ün altındaki her kadronun durumunun kritik olduğunu belirterek, “Ligde de maçları kazanıp bir Lahza Evvel üstlere hakikat tırmanmak istiyoruz.” diye konuştu.

Uros Radakovic için bugün çekilecek MR’dan sonra net bilginin oluşacağını belirten Kafkas, “Sezonu maalesef kapatabilir, ona Fazla üzüldüm lakin MR’dan sonra daha net bilgiyi paylaşabiliriz.” değerlendirmesinde bulundu.

Atakan ve Mujakic’in değerlendirmeleri

MKE Ankaragücü oyuncularından Atakan Çankaya ise kadro olarak Fazla çalıştıklarını belirterek, “Hedefimiz Alışılmış ki finale kalmak ve Ankaragücü’nü Avrupa’ya götürmek. bütün grup olarak inancımız bu, kupaya ulaşmak istiyoruz. Ligde de kalıcı bir Ankaragücü olmak istiyoruz, bunun için çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte ligde kalmak ve kupada da finale kalıp kupayı kazanmak istiyoruz.” sözlerini kullandı.

Futbolculardan Nihad Mujakic ise Türkiye Kupası’nda Fazla Değerli bir maça çıkacaklarını lisana getirerek, “Ama kendimize inancımız tam zira Beşiktaş ve Trabzonspor üzere bu ligin önde gelen ekiplerini daha Evvel ekarte etmeyi başardık, bu seferde birebir şeyi yapacağımıza inanıyorum. Bu galibiyetten sonra inşallah ligde sürdürdüğümüz olumlu formu geliştireceğiz.” diye konuştu.

Mujakic, formunun Fazla güzel olduğunun hatırlatılarak kendi oyununu nasıl değerlendirildiği sorusunu, “Bu Aka performanstan Dolayı ekip arkadaşlarımı kutlama etmek gerek onlar sayesinde bu yüksek düzeye ulaştım umarım tıpkı biçimde dönemin Geri kalanında da Biricik bir şahıs olarak değil âlâ bir ekip olarak hoş şeyler başaracağız.” diye yanıtladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir