Trabzonspor eski başkanı Sadri Şener: “Bu şekilde olmamalıydı”

Futbol, Genel, Haberler Mar 14, 2023 Yorum Yok
Trabzonspor eski liderlerinden Sadri Şener, kulübün fevkalâde kongre kararı alması ve Ahmet Ağaoğlu’un başkanlıktan istifa etmesine ait açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor’da yeni dönemde sportif başarısızlık ve mali sorunların akabinde Yönetim heyeti oylamasıyla harika kongreye gidilmesi kararı alındı. Kulüp lideri Ahmet Ağaoğlu bugün yazılı İzah yaparak misyonlarından istifa ettiğini kamuoyuyla paylaştı. Trabzonspor’da 1992-94 ve 2008-13 yılları ortasında 2 Sefer vazife yapan eski liderlerden Sadri Şener, 2013 yılında Yönetim şurasında bulunan nihayet reis Ahmet Ağaoğlu’nun istifasını Demirören Haber Ajansı’na (DHA) kıymetlendirdi. Ahmet Ağaoğlu’nun istifasının beklenmedik olduğunu söyleyen Sadri Şener, Ağaoğlu ile istifa etmeden Evvel görüştüğünü açıkladı.

“SÜRECİ DAHA HOŞ YAPABİLİRLERDİ”

Olağanüstü kongreye giden süreci ve Ahmet Ağaoğlu’nun istifasını kıymetlendiren Sadri Şener, “Kulüplerin Nakit ezaları her Vakit olabilir. Sayıları alt alta toplayıp bakmak lazım. Şu anki borçlarla alakalı net bilgim yok, yorum yapmam da hakikat olmaz. Ahmet Ağaoğlu Fazla sevdiğim biridir. 1993’te O’nu idareye almıştım. Anladığım kadarıyla artık Ertuğrul Doğan Fazla istiyor. Sonuçta bu bir seçim, Öbür Namzet Menfaat mı çıkmaz mı bilemem lakin bu süreci daha hoş yapabilirlerdi. Bizim tarihimizde kaç kez değişiklik oldu, bunlar kaç sefer yaşandı, gördük” dedi.

“BU BİÇİMDE OLMASA DAHA DÜZGÜN OLURDU”

Olağanüstü genel konseye gidilirken oy birliği kararı verilmesinin daha yanlışsız olacağını belirten Şener, “Bu formda olmasa daha uygun olurdu. Harikulâde genel kurula gidilecekse herkesin istemesi, imza vermesi gerekirdi. 9’a karşılık 5 şahıs diyorlar, bu halde olmazdı. Erken oldu, Mayıs’ta ya da daha sonra da olabilirdi. Hepsi ortak imza atsalar tamam lakin bu formda olmamalıydı, üzücü. Artık bunları konuşmanın manası da kalmadı” diye konuştu.

“NEDEN İSTİFA ETTİ DİNLEMEK LAZIM”

Ahmet Ağaoğlu ile telefonda görüştüğünü anlatan Şener, “Ahmet neden istifa etti onu da dinlemek lazım. Dün beni aradı, konuştuk. İyisi olsun dileklerimi ilettim. Ahmet bir kere niyetini verdikten sonra benim söyleyeceğim bir şey yok. Ertuğrul da genç bir arkadaşımız, babası arkadaşımdı. O’nun Namzet olacağı söyleniyor. Topluluğumuz için güzeli olsun. Yeni reis olacak kişiyi Fazla kısa müddette ödemeler bekliyor. Umarım kongrede Namzet olacak bireyler buna hazırlıklı olarak çıkarlar. Ahmet istifa ettiğine nazaran artık daha bir yere imza atamaz. Şimdilik yerine vekalet eden şahıs yürütecek. Trabzonspor başlı başına dev bir kuruluş. Namzet olarak inşallah düzgün arkadaşlar çıkar. Her sene şampiyon olma koşulu diye bir şey yok. Alttan genç oyuncu yetiştirirsin, yatırım yaparsın, geleceğe kazandırırsın. Vakitle hepsi olabilir” biçiminde konuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir