Trabzonspor’da 25 milyon euroluk operasyon

Futbol, Genel, Haberler Nis 30, 2023 Yorum Yok
Trabzonspor’un yeni idaresi, kulübün maddi manada yönetilebilmesi ismine Kıymetli adımlar atıyor.

Karadeniz devinin istikbal dönem için maaş bütçesini 40 milyon euro’dan 25 milyon euro düzeylerine çekme kararı almasından sonra ayrılık süreci devam ediyor. Birinci olarak Fildişili sol kanat Kouassi ve Yeşil Burun Adalı forvet Djaniny ayrılmış, akabinde da Brezilyalı stoper Hugo, Brezilya’ya transfer olmuştu. nihayet olarak sağ bek Peres’in de kontratının feshedilmesinden sonra kadronun maaş yükü 31 milyon euro düzeylerine kadar gerilemiş durumda.

LARSEN, BARTRA VE GOMEZ

Bu maaş yükünü daha da aşağı çekmek ve istikbal dönem için yapılacak transferler için bütçede yer açmak isteyen bordo-mavili idarenin elini dönem sonunda mukavelesi sona erecek Marek Hamsik ile kiralık sözleşmeleri sona erecek Gbamin, Yusuf Yazıcı ve Naci Ünüvar da rahatlatacak. Bu 4 oyuncunun da ayrılması durumunda bütçe 25 milyon euro düzeyine düşecek. Bu isimlere Danimarkalı sağ bek Larsen’in de eklenebileceği, İspanyol stoper Bartra ile Uruguaylı forvet Gomez’e istikbal tekliflerinde kıymetlendirilebileceği belirtildi

TEŞEKKÜRLER PERES

Trabzonspor, Bruno Peres’in mukavelesini karşılıklı anlaşarak feshetmişti. 2020-21 döneminde transfer edilen 33 yaşındaki Brezilyalı sağ beke Asbaşkan Zeyyat Kafkas teşekkür plaketi takdim etti. Peres, Fırtına ile 46 maça çıktı, 1 gol attı. 

 

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir