Trabzonspor’da ince hesaplar

Futbol, Genel, Haberler Kas 02, 2022 Yorum Yok

UEFA Avrupa Ligi H Kümesi’nde Trabzonspor’un yazgısı nihayet maçlara kaldı.

Alanında Macaristan’ın Ferencvaros ekibiyle karşılaşacak olan bordo-mavilileri galibiyet, bir üst Periyot için yetmeyecek. Birebir kümede bulunan Monaco ve Kızılyıldız ortasında oynanacak olan gayretin sonucu da Trabzonspor’un kümedeki geleceğine taraf verecek.

UEFA Avrupa Ligi H Kümesi’nde 10 puanı bulanan Ferencvaros, kümeden çıkmayı garantilemiş durumda. 7 puanı bulunan Fransa temsilcisi Monaco ise ağırlayacağı Kızılyıldız’ı yenik etmesi halinde kümeden çıkacak ikinci grup pozisyonunda bulunuyor.

İKİNCİLİK SENARYOSU

Trabzonspor’un kümeden ikinci olarak çıkabilmesi için öncelikle konutunda oynayacağı Ferencvaros maçından 3 puanla ayrılması gerekiyor. Bunun yanında Monaco ile Kızılyıldız ortasındaki karşılaşmanın da beraberlikle sonuçlanması lazım. Bu senaryo gerçekleşirse Trabzonspor, puanını 9’a çıkartacak, Monaco 8, Kızılyıldız ise 7 puanda kalacak.

nihayet maçlarda Trabzonspor ve Kızılyıldız’ın kazanması durumunda ise atılan gollere bakılacak. Bordo-mavililerle, Sırbistan temsilcisinin kümedeki averajları birebir.

KONFERANS LİGİ İHTİMALİ

Trabzonspor’un, Ferencvaros’u yenmesi, Monaco da meskeninde Kızılyıldız’ı yenik etmesi halinde ise Karadeniz takımının en âlâ 3. olarak Konferans Ligi’nde yoluna devam etme ihtimali yüksek olacak. Trabzonspor ve Kızılyıldız’ın nihayet maçlarından beraberlikle ayrılmaları durumunda nihayet maçlardaki skorlara bakılacak.

Trabzonspor’un kaybetmesi, Kızılyıldız’ın kazanması halinde ise Sırp grubu ikinci olarak üst tıpta çaba edecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir