Trabzonspor’da parayla başarı gelmedi!

Futbol, Genel, Haberler Şub 26, 2023 Yorum Yok
Süper Lig’in nihayet şampiyonu Trabzonspor, lider Galatasaray ile ortasındaki puan farkının 16’ya çıkmasının akabinde Avrupa’ya da veda etti. Harika Lig şampiyonluğu mucizelere kalırken şu anda en yakın maksat olarak Ziraat Türkiye Kupası kaldı.

Karadeniz temsilcisi, şampiyonluk sevinci yaşadığı geçtiğimiz dönemin devir ortasına kadar 24 milyon euro maliyetle gelirken, Ara transfer periyodunda ise şampiyonluk yolunda ıstırap yaşamamak ismine takımına kattığı oyuncularla, bu maliyeti 28-30 milyon euroya kadar çıkarttı. Bordo-mavili kulüp, yeni amaçlar doğrultusunda takım planlamasında bu dönem futbolcu maliyetini 41 milyon euroya yükselterek ekonomik manada kulüp bütçesini oldukça zorladı.

Mali tabloyu toparlama ismine şimdiden bir sıra tedbirler almayı planlayan Karadeniz takımı, var oyuncu takımına istikbal teklifleri değerlendirmeye alacak. Önümüzdeki dönem için ekip maliyetini aşağıya çekmeyi hedefleyen Trabzonspor, tıpkı vakitte İç transferde eldeki isimlere yüksek bedelli kontratlar önermeme kararı aldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir