Trabzonspor’dan Anıtkabir’e ziyaret!

Futbol, Genel, Haberler Nis 23, 2023 Yorum Yok
Trabzonspor Kulübü Yönetim Konseyi, Anıtkabir’i ziyaret etti.

Bordo-mavili kulüpten yapılan yazılı açıklamada, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde oynanacak MKE Ankaragücü müsabakası için Ankara’ya giden Yönetim konseyi lideri Ertuğrul Doğan, asbaşkan Zeyyat Kafkas ve Yönetim şurası üyelerinin, Anıtkabir’i ziyaret ettiği bildirildi.

reis Doğan’ın mozoleye çelenk bırakması ve hürmet duruşunun akabinde bordo-mavili heyetin, Misak-ı ulusal Kulesi’ne geçtiği belirtildi.

Doğan’ın, imzaladığı Anıtkabir özel Defteri’ne şunları yazdığı kaydedildi:

“Aziz Atatürk. Trabzonspor’un 18’inci lideri ve Yönetim konseyi üyeleriyle Birlikte huzurundayız. Trabzon’da 1913 yılında kurulan İdmanyurdu Kulübü’nün fahri başkanlığını kabul ettiğinize dair yazınızı Trabzonspor Şamil Ekinci Müzesi’nin en değerli yerinde sergilediğimizi, kentimizi ziyaretinizdeki ‘İlk kere Samsun’a ayak bastığımda bana kalp kuvveti verenlerin birinci sırasında Trabzonluların bulunduğunu asla unutmayacağım.’ tabirlerinizi o günden bugüne gururla temsil ettiğimizi ve yarınlara da tıpkı kararlılıkla taşıyacağımızı bilmenizi isteriz. Türkiye’de saygıdeğer şahsiyetinizi ‘onur üyesi’ yapan bu güzide kulübün yöneticileri olarak zeki, çevik ve ahlaklı atletler yetiştirmeye devam edeceğimizin, Cumhuriyetimize kurulduğu birinci günkü üzere sahip çıkacağımızın ve sonsuza dek yaşatacağımızın kelamını veriyoruz. Ruhunuz şad olsun.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir