Trabzonspor’dan Samet Akaydin açıklaması

Futbol, Genel, Haberler May 20, 2023 Yorum Yok
Trabzonspor Kulübü, Fenerbahçe ile oynanan maçta ekibin Biricik golünü atan Trezeguet’in gol sevinci esnasında Fenerbahçeli futbolcu Samet Akaydin ortasında yaşanan durum hakkında bir İzah yaptı.

Kulüpten yapılan İzah şu halde; 

“Fenerbahçe ile 18 Mayıs 2023 tarihinde oynadığımız müsabakada futbolcumuz Mahmoud Trezeguet’ye yapılan insanlık dışı hareketi şiddetle kınıyoruz.

Trezeguet’nin gol sevinci sonrasında secdeye giderken Fenerbahçeli futbolcu Samet Akaydın’ın ‘dönerek’ oyuncumuzun üzerine gerçek tükürmesi rezilliktir ve iğrençliktir!

Samet Akaydın’a bütün futbol paydaşlarının reaksiyon koymasını, başta Fenerbahçe Spor Kulübü olmak üzere Türkiye Futbol Federasyonu’ndan da acilen gereğinin yapılmasını bekliyoruz.

Sporun, dostluk, sevgi ve hürmet temelinde yine inşa edilmesi için bütün spor topluluğunu bir ortaya gelmeye, bu Cin saldırganlık ve insanlık dışı hareketleri reddetmeye ve futbolun gerçek bedellerini muhafazaya çağırıyoruz. Kamuoyuna hürmetle duyurulur.”

SAMET AKAYDİN’DEN AÇIKLAMA

Sosyal medyada gündem olan konum hakkında Fenerbahçeli futbolcu Samet Akaydin de toplumsal medya hesabından bir İzah yaptı.

Samet Akaydin’in açıklaması şu biçimde;


“Sosyal medyada büsbütün atlet alışkanlığının bir modülü olan hareketimin manzara açısı üzerinden manipüle edilerek ortaya ahlaksız savlar atılmasını kınıyorum. Toplumsal medyanın ucuz yaklaşımıyla futboldaki rekabeti ve insanlığı bu derece iftira ile kirletmeye çalışanları Allah’a havale ediyorum.”
 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir