“Trabzonspor’un borcu korkutucu değil”

Futbol, Genel, Haberler Kas 18, 2022 Yorum Yok
Trabzonlu Amel insanı Birhan Emre Yazıcı, Trabzonspor’un var borcunun korkutucu seviyede olmadığını söyledi.

Kulüp potansiyeli ve gelir getirici projelerle bahsedilen borçları ödeyecek seviyede olduğunu düşündüğünü belirten Yazıcı, bordo-mavili kulübün iktisatta de şampiyon olabileceğine yürekten inandığını vurguladı.

Birhan Emre Yazıcı, geçtiğimiz dönem yaşanan şampiyonluğa kolay ulaşılamadığını, gerilimli bir devirden de geçildiğini vurguladı. Bunun da ardından mental bir yorgunluğa yol açtığını belirten Yazıcı, “Şampiyonluk sürecini yönetmek kolay değildi. Bu başarıldı. Bu dönem için beklentimiz Trabzonspor’u daha yeterli yerlerde görmek lakin bu dönem prestijiyle şimdiye dek beklediğimiz havayı yakalayabilmiş değiliz. Bu mental yorgunluğun, Kasım ayında Yönetim ve teknik heyetin yapacağı dokunuşlarla, taraftarlarımızın dayanağıyla düzeleceğine inananlardanım. Sabırlı olmamız gerekiyor. Sabırsızlık ziyan verici olabilir. Bu ortadan sonra Fazla daha düzgün bir dönüş yapacağımızı düşünüyorum” dedi.

“Adaptasyon süreci yaşanıyor”

Trabzonspor’un, Spor Toto Muhteşem Lig’de bulunduğu pozisyonu hak etmediğini söyleyen Yazıcı, “Takıma yeni katılan isimler var. Bu da beraberinde adaptasyon sürecinde bir badire oluşturmuş olabilir. Kasım ayında bu devrin en âlâ biçimde geçileceğini düşünenlerdenim. Teknik takım eminim ki bu süreçte Mevcut gücüyle çalışacaktır” biçiminde konuştu.

Spor Toto Muhteşem Lig’in Fazla sürprizlerle dolu olduğunu da lisana getiren Yazıcı, “Burası Türkiye Lig’i ve her şey olabilir. önemli olan Trabzonspor’un, bu ortada yanlışsız atılımlar yaparak toparlanması” tabirlerini kullandı.

“Trabzonspor’un borcu korkutucu değil”

Trabzonspor’un 52. Divan genel Konsey toplantısında açıklanan 1 milyar 980 milyon 882 bin TL’lik borçla ilgili olarak Yazıcı, “Trabzonspor’un potansiyeli bahsedilen borçları ödeyecek güçte. Aka yapılar, Aka tertipler için bahsedilen borçlar çokta Aka değil. Fakat bu borcun da Fazla derinleşmemesi lazım. Türkiye ligi zati borcun içinde yüzen bir lig. Bu yalnızca Trabzonspor’a has bir özellik değil. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın borçları daha fazla, onların dertlenmediği noktada Trabzonspor taraftarının çokta dertlenmemesi lazım. Vahim sayılar değil, gelir getirecek projeler geliştirmek gerek. Finans sorunları Fazla Önemli mevzulardır. Bu borcunda Fazla daha yukarlara çıkmaması gerekli. Daha da içinde çıkılmaz bir hale gelmemesi lazım. Bunu Denetim etmek açısında yönetici arkadaşlara da Fazla Önemli Amel düşüyor” dedi.

“Ekonomi şampiyonu olabilir”

“Trabzonspor enflasyon ortamını avantajına çevirebilirse, iktisadını Fazla süratli bir halde toparlayabilir” diye konuşan Birhan Emre Yazıcı, “Burada temel dertlenmesi gereken gruplar muhakkak. Trabzonspor, geçen dönemin şampiyonu, bu dönemin en Aka adaylarından biri. Ligin yıldız isimlerini takımında barındıran bir kulüp. Bu türlü bir borcu ödeyecek potansiyeli var. 4 büyükler ortasında nasıl şampiyon olup çıkmışsa iktisatta de çıkabilir. Buna yürekten inanıyorum” formunda konuştu.

“Ben Trabzonspor’un adamıyım”

Trabzonspor’un gelecekte idarede yer alması gerektiği konusunda konuşulan isimlerin başında gelen Birhan Emre Yazıcı, Trabzonspor’u Fazla sevdiğini belirterek, “Kendimi, kulübün taraftarı, destekçisi ve bir adamı olarak görüyorum. Bize bir muhtaçlık düşerse seve seve yaparız. Sahiden Trabzonspor Kulübü der ise seni şurada kıymetlendirmek istiyoruz diye O Vakit seve seve gelir o misyonu yaparız. Bunun içinde kimle bu misyonu yapacağımız, ne kadar yararlı olacağımız, Trabzonspor ne katacağımız Fazla kıymetli. Trabzonspor’da misyon almak beni heyecanlandırır mı ? Mesut olur musunuz diyorsanız ? Evet olurum. lakin koltuğun hakkını vererek işimizi yaparak doldurmamız lazım. Beklentim yok, verebileceğim şeyler olduğuna inanılıyor. Benim hakkımda Vakit vakit birtakım şeyler duyuyorum. Bu yakıştırmalar herkes için yapılabilir. Ben hiç kimsenin adamı değilim. Ben Trabzonsporluyum. Trabzonluyum. Trabzonlu bir Amel insanıyım. Biricik bir adamım ve yakın olduğum varsa o da Trabzonspor taraftarının hepsidir. Biz kulübün adamıyız” diye konuştu.

“Her Trabzonlunun olduğu üzere bizimde en Aka hayalimiz”

“Trabzonspor’a hizmet etmek için yönetici olmaya da gerek yok” diyen Yazıcı, kelamlarını şöyle tamamladı, “Taraftar olarak da hizmet edebilirsin. Maça giderek te hizmet edebilirsin. Buradaki misyon farklılıkları büsbütün gereksinime nazaran değişiyor. Bana da bir muhtaçlık olursa bunu seve seve yaparız. Her Trabzonlunun olduğu üzere bizimde hayallerimizden bir tanesi lakin İlah bize başaramayacağımız, oturup da dolduramayacağımız koltuğu da nasip etmesin” dedi.

(Haber61)

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir