Tuğba Şenoğlu İvegin, Kuzeyboru’da!

Bilgi, Canlı Sonuçlar, Dünya, Genel, Haberler May 18, 2023 Yorum Yok

Misli.com Sultanlar Ligi gruplarından Kuzeyboru, nihayet olarak Japonya Ligi ekiplerinden Kurobe AquaFairies’de forma giyen ulusal smaçör Tuğba Şenoğlu İvegin’i takımına kattı.

Kuzeyboru kulübünün yaptığı açıklamada, ”A ulusal Grubumuzun başarılı oyuncu Tuğba Şenoğlu İvegin ile kontrat imzaladık. Tecrübeli oyuncu Tuğba’nın grubumuza katkı sağlayacağına inanıyor, grubumuzun maksatları doğrultusunda, Tuğba ile Birlikte kuvvetli bir dönem geçirmeyi umuyoruz. Aksaray’a Güzel geldin Tuğba Şenoğlu.” tabirleri kullandıldı.
TUĞBA ŞENOĞLU’NUN KARİYERİ

2 Şubat 1998 Tarsus doğumlu olan Tuğba voleybola 10 yaşında Tarsus’ta başladı. 2013’te VakıfBank altyapı kadrosuna transfer oldu. Bu devirde altyapı ekibi ile Yıldız ve Genç Türkiye Şampiyonluğuna ulaşan ekipte yer aldı. 2017’de 20 ıslak Altı Bayanlar Dünya Voleybol Şampiyonası’nda Türk ulusal ekibinde yer alarak turnuvanın Hayal kadrosuna “En uygun smaçör” olarak seçildi.

2017-2018 dönemi prestijiyle VakıfBank anne takımında yer almaya başladı ve burada 2 dönem geçirdikten sonra Yeşilyurt’a kiralık olarak transfer oldu. 2019 Avrupa Üniversiteler Voleybol Şampiyonası’nda İstanbul Aydın Üniversitesi SK ekibinde yer aldı ve kadrosu turnuvayı ikinci tamamladı.
2020-2021 döneminde VakıfBank’a Geri döndü. 2021 Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası’nda üçüncü olan, 2020 Yaz Olimpiyatları’nda ise elemeleri birinci, turnuvayı da beşinci bitiren Türkiye bayan ulusal voleybol ekibinde yer aldı. 2021-2022 döneminde Vakıfbank’la bir dönemde elde edilebilecek bütün kupaları kazanarak, dönemi 5 şampiyonlukla tamamlayıp kadrodan ayrıldı. 2022-23 dönemi öncesi Japonya Voleybol Ligi takımlarından Kurobe AquaFairies ekibine transfer oldu.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir