Turgay Demirel, FIBA Avrupa Onursal Başkanı oldu

Basketbol, Bilgi May 21, 2023 Yorum Yok
FIBA Avrupa’daki başkanlık misyonu sona eren Turgay Demirel, onursal başkanlık unvanına layık görüldü.

Memleketler arası Basketbol Federasyonu (FIBA) 2023 Avrupa genel Şurası, Üye federasyonların iştirakiyle Almanya’nın Münih kentinde toplandı.

misyon mühleti sona eren FIBA Avrupa Lideri Turgay Demirel’in başkanlık ettiği oturuma, FIBA Lideri Hamane Niang, FIBA genel Sekreteri Andreas Zagklis, FIBA Avrupa İcra Yöneticisi ve genel Sekreteri Kamil Novak ile FIBA Avrupa Yönetim Konseyi üyeleri katıldı.

FIBA ve FIBA Avrupa’nın sunduğu önergenin genel şurada kabul edilmesinin akabinde Turgay Demirel, FIBA Avrupa Onursal Lideri unvanına layık görüldü.

FIBA Avrupa Lideri olarak nihayet konuşmasını yapan Demirel, vazife müddetinde koronavirüs salgını ve Ukrayna’daki Cenk sonrasındaki süreçleri muvaffakiyetle yönettiklerini söyledi.

Demirel, 2022 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda (EuroBasket) alınan sonuçlara, tertibe iştirak oranına ve dijital datalara dikkat çekerek, turnuvanın bütün vakitlerin en başarılı ve heyecan verici tertiplerinden biri olduğunu lisana getirdi.

Turgay Demirel, “Şimdi Avrupa basketbolunda parlak bir istikbal için meşaleyi size devrediyorum. Dokuz yıllık başkanlık vazifesinin akabinde sahneden ayrılmadan evvel, uygun ve Üzücü günlerimde Birlikte çalıştığım herkese en Samimi şükranlarımı sunuyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

FIBA Avrupa genel Şurası’nın bir sonraki oturumu istikbal Yıl mayıs ayında Hırvatistan’da yapılacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir