Türk kadın voleybolu, 24. uluslararası kupayı kaldıracak

Bilgi, Canlı Sonuçlar, Dünya, Genel, Haberler May 18, 2023 Yorum Yok

Türkiye, 20 Mayıs Cumartesi günü, bayan voleybolunda 24. milletlerarası kupasına ulaşacak.

Bayan voleybolunda Avrupa’nın kulüpler seviyesindeki en Aka tertibi olan Bayanlar CEV Şampiyonlar Ligi’nde şampiyon 20 Mayıs Cumartesi günü İtalya’nın Torino kentinde yapılacak Üstün Final’de belirli olacak.

Türk bayan voleybolu, biri dünya, üçü Avrupa genelindeki dört Değerli tertipteki 24. kupayı elde edecek.

ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE BİRİNCİ Kez ”TÜRK FİNALİ”
Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi tarihinde birinci Sefer iki Türk grubu finalde karşı karşıya gelecek.

Avrupa’nın kulüpler seviyesindeki en itibarlı voleybol turnuvasında finale VakıfBank ve Eczacıbaşı kaldı. Bu durum Türk voleybolu ismine müsabakayı daha da manalı hale getirdi. Daha Evvel tarihte 3 Sefer İtalyan gruplarının finalde karşı karşıya geldiği turnuvada, birinci Defa Öbür bir ülkenin iki grubu şampiyonluk maçına çıkacak.

ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE KUPA 8.KEZ TÜRKİYE’DE 
Türk ekipleri, Bayanlar CEV Şampiyonlar Ligi’nde 8. Kez şampiyonluğa ulaşacak. nihayet yıllarda yapılan yatırımların meyvesini Meydan bayan voleybolu, 2011’den bu yana 8. Şampiyonlar Ligi kupasını elde edecek.

Birinci olarak 2011 döneminde VakıfBank’ın aldığı Şampiyonlar Ligi kupası, sonrasında 6 Defa daha Türk kadrolarının müzesine girdi. Bu süreçte VakıfBank, 5 Kez kupayı alarak en Çok şampiyon olan ay yıldızlı takım oldu. Birer Sefer de Fenerbahçe ile Eczacıbaşı bu tertipte şampiyonluğa ulaştı.

VakıfBank, 2011, 2013, 2017, 2018 ve 2022’de, Fenerbahçe 2012, Eczacıbaşı ise 2015’te kupayı kaldırma sevincini yaşadı. Türk grupları, ayrıyeten 7 Defa de final de oynama muvaffakiyetini gösterdiler.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir